Cardiff Metropolitan University
Muncă pentru tineret și comunitate MA
Cardiff Metropolitan University - Cardiff Metropolitan University

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £23859 £19123 £20996
Interval de 25-75 procente £19362 - £27716 £13372 - £24754 £14943 - £27676

Programul nostru postuniversitar în Lucrul cu tineretul și comunitatea de la Cardiff Met este aprobat profesional de către Education Training Standards (ETS) Wales și recunoscut de către Joint Negotiating Committee (JNC) pentru lucrătorii din domeniul tineretului și al comunității.

Studenții din cadrul acestui program tind să se transforme într-un grup de profesioniști foarte solidari, prietenoși și analitici. La finalizare, absolvenții își vor spori în mod semnificativ oportunitățile de angajare în domeniul tineretului și al muncii în comunitate.

Există două opțiuni de studiu disponibile:

Diplomă postuniversitară în domeniul tineretului și al muncii comunitare (cu aprobare profesională JNC)

Acest premiu aprobat profesional este deosebit de potrivit pentru absolvenții care au lucrat în domeniul tineretului și al muncii în comunitate și care doresc să obțină o calificare profesională. Pg Dip presupune ca studenții să efectueze două stagii separate, supravegheate profesional, în domeniul tineretului și al muncii în comunitate. Studenții pot studia programul fie cu normă întreagă, fie cu jumătate de normă, participând la universitate pentru a parcurge modulele predate și pentru meditații. Cursul este aprobat de Education Training Standards (ETS Wales) pentru munca în domeniul tineretului.

MA Educație: Asistență pentru tineret și comunitate (cu aprobare profesională JNC) Acest program are încorporată în el o diplomă postuniversitară în domeniul tineretului și al muncii comunitare, cu aprobare profesională. Cursul oferă studenților oportunitatea de a obține un MA academic complet, precum și o calificare profesională în domeniul tineretului și al muncii în comunitate. La fel ca și PG Dip in Youth and Community work, este deosebit de potrivit pentru absolvenții care s-au trezit lucrând în domeniul tineretului și al muncii în comunitate și care doresc să obțină o calificare profesională. Programul presupune ca studenții să efectueze două stagii distincte, supravegheate profesional, în domeniul muncii pentru tineret și comunitate. Studenții pot studia masteratul fie cu normă întreagă, fie cu jumătate de normă, participând la universitate pentru a parcurge modulele predate și pentru meditații. Cursul este aprobat de Education Training Standards (ETS) Wales) pentru munca în domeniul tineretului.

Notarea și timpul de studiu

Studenții vor fi evaluați atât în ceea ce privește practica lor bazată pe munca în domeniul tineretului și al comunității, cât și în ceea ce privește sarcinile academice, printr-o serie de tipuri de evaluare, inclusiv eseuri, prezentări, dezbateri, exerciții de grup, lucrări audio-vizuale, portofolii, scriere reflexivă și viva voce.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Youth and Community Work, MA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Diplomă GP în domeniul tineretului și al muncii în comunitate: Solicitanții trebuie să aibă minimum 200 de ore de experiență directă în domeniul tineretului și al muncii în comunitate; munca de dezvoltare comunitară sau în grupuri profesionale asociate. În plus, în mod normal, candidații ar trebui să posede o diplomă sau o sau o calificare profesională relevantă. Practicienii care nu au o primă diplomă, dar care au o experiență profesională considerabilă, pot depune o cerere de intrare excepțională. Vă rugăm să contactați directorul de program pentru a discuta acest lucru mai detaliat

.

Procedură de selecție:

Formular de candidatură, CV și interviu

Taxe de școlarizare Muncă pentru tineret și comunitate MA

Irlanda £1140
Anglia £1140
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £1140
Scoția £1140
Țara Galilor £1140

Clasamentul Cardiff Metropolitan University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Cardiff Metropolitan University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Studii socio-umaniste

Asistență socială

[Publicat 09 septembrie, 2023]
    Asistență socială

[Publicat 08 iunie, 2023]

Vezi toate cele 16 clasamente universitare pentru Cardiff Metropolitan University

Despre Cardiff Metropolitan University

Universitatea Metropolitană Cardiff, cunoscută și sub numele de CardiffMet, a fost înființată în 1976 în micul oraș Cardiff, Țara Galilor. Această universitate deține peste 1.000 de camere de reședință studențească și se mândrește cu faptul că locuințele de aici sunt mai mult decât un simplu loc de dormit. Cei care locuiesc la fața locului au acces la evenimente sociale frecvente și gratuite care au loc în apropiere, asigurându-se că cei care învață aici au la fel de multe oportunități de a stabili relații ca și de a reuși din punct de vedere academic.

Lista cu 183 cursuri de licență și masterat de la Cardiff Metropolitan University - Catalogul cursurilor

• Student Life in Cardiff - Cardiff Metropolitan University - Living in Cardiff as a student
  • Cardiff Metropolitan University International Video
  • Advice for Cardiff Met Applicants from Nigerian Students