Cardiff Metropolitan University
Educație și formare post-obligatorie (PCET) - PGCE/PCE PCE
Cardiff Metropolitan University - Cardiff Metropolitan University

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £23859 £19123 £20996
Interval de 25-75 procente £19362 - £27716 £13372 - £24754 £14943 - £27676

Programele noastre PGCE și PCE PCET sunt bine recunoscute și apreciate în cadrul sectorului și vă oferă o experiență de predare profesională recunoscută la nivel național, care vă va califica pentru a explora o gamă largă de cariere didactice în învățământul superior și superior, în furnizarea de servicii pentru tineri, în educația adulților și a comunității, în sectorul 14-19, în educația bazată pe muncă, în formarea în forțele HM, în educația din închisori, în industrie și în departamentele de formare comercială.

Există două cursuri disponibile, în funcție de calificările dvs. existente, care sunt aliniate la Standardele profesionale de predare:

Certificat profesional de absolvire a învățământului (PGCE) PCET

Certificat profesional de educație (PCE) PCET

PGCE PCET se adresează absolvenților care doresc să predea materia de licență sau orice altă materie în care sunt calificați la nivelul 3 sau mai sus. De asemenea, aceștia ar trebui să predea sau să caute în mod activ să predea în sectorul post-obligatoriu al educației și formării profesionale.

PCE PCET se adresează studenților care au o calificare de nivel 3 și care doresc să își dezvolte experiența în domeniul lor de activitate prin predarea în sectorul PCET sau în cel al învățării și competențelor pe tot parcursul vieții.

Absolvenții și cei care nu sunt absolvenți vor urma același model de învățare, dar, în conformitate cu cerințele QAA, vor fi evaluați la nivelurile diferențiate pentru studiile universitare de licență în anul 2.

Ambele calificări pe parcurs necesită un minim de 30 de ore de predare de contact în primul an și 100 de ore în al doilea an (care trebuie efectuate între septembrie și mai). Studenții sunt responsabili de organizarea propriilor ore de predare și de găsirea unui mentor adecvat pentru a le sprijini practica profesională de predare.

Foștii noștri studenți au obținut un post de predare cu normă întreagă sau parțială în sectorul PCET, de obicei predând materia lor, precum și alte domenii conexe. Toți absolvenții sunt direcționați către Consiliul Județean Cardiff și către departamentul Widening Access al Cardiff Met ca potențiali tutori de educație a adulților pentru activități de informare și școli de vară, precum și către Adult Learning Wales pentru oportunități suplimentare de predare. sectoare.

Notarea și timpul de studiu

-Evaluări scrise (WRIT), cum ar fi rapoarte, auto-reflecții, documente analitice, studii de caz, bloguri online, evaluări colegiale, eseuri; -Prezentări (PRES) și sesiuni de Microteaching care pot fi individuale și/sau de grup; seminar; (non)-interactive; cu public; -Practici (PRAC), cum ar fi individuale și/sau de grup; coaching; mentorat; performanță; -portofoliu (PORT) care include o colecție de dovezi, incluzând frecvent o declarație contextuală; poster; site web; -Placements (PLAC), cum ar fi un plasament pe teren; plasament în școală; experimentarea lumii muncii.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Post Compulsory Education & Training (PCET) - PGCE/PCE, PCE, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Un grad

-O calificare la nivelul 3 sau mai sus în domeniul pe care intenționează să îl predea.

Taxe de școlarizare Educație și formare post-obligatorie (PCET) - PGCE/PCE PCE

.

Clasamentul Cardiff Metropolitan University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Cardiff Metropolitan University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

[Publicat 08 iunie, 2023]

[Publicat 09 septembrie, 2023]

[Publicat 19 octombrie, 2023]

Vezi toate cele 17 clasamente universitare pentru Cardiff Metropolitan University

Despre Cardiff Metropolitan University

Universitatea Metropolitană Cardiff, cunoscută și sub numele de CardiffMet, a fost înființată în 1976 în micul oraș Cardiff, Țara Galilor. Această universitate deține peste 1.000 de camere de reședință studențească și se mândrește cu faptul că locuințele de aici sunt mai mult decât un simplu loc de dormit. Cei care locuiesc la fața locului au acces la evenimente sociale frecvente și gratuite care au loc în apropiere, asigurându-se că cei care învață aici au la fel de multe oportunități de a stabili relații ca și de a reuși din punct de vedere academic.

Lista cu 183 cursuri de licență și masterat de la Cardiff Metropolitan University - Catalogul cursurilor

• Student Life in Cardiff - Cardiff Metropolitan University - Living in Cardiff as a student
  • Cardiff Metropolitan University International Video
  • Advice for Cardiff Met Applicants from Nigerian Students