Cardiff Metropolitan University
BA/BSc
Cardiff Metropolitan University - Cardiff Metropolitan University

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £23859 £19123 £20996
Interval de 25-75 procente £19362 - £27716 £13372 - £24754 £14943 - £27676

Notarea și timpul de studiu

Punctaj UCAS minim necesar

Minimum 2 A levels or equivalent

Cerințe de calificare

Minim 3 A Levels cu BBB - cel puțin 2 dintre disciplinele de știință sau matematică. Pentru a fi luat în considerare pentru intrarea în anul al doilea, minimum 3 A Levels la ABB, cu AB la 2 materii de știință sau matematică (inclusiv materia (materiile) nominalizată (nominalizate) pentru onoruri - A în materie pentru Single Honours sau AB în materie pentru Joint Honours). De asemenea, este necesar: GCSE la C sau mai sus în limba engleză sau limba engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie sau în științe cu dublă atribuire.

Pentru intrarea în anul al doilea, un minim de 3 AH la ABB, dintre care cel puțin două trebuie să fie materii de științe sau matematică (inclusiv materia (materiile) nominalizată (nominalizate) pentru onoruri). Standard Grades 1, 2 sau 3 sau Int 2, sau National 5 cu gradele A, B sau C în engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie.

Un minim de 5H cu 3 la H2 ȘI 2 la H3 SAU AABB, inclusiv un minim de H3 sau BB la două materii de științe sau matematică. Notele din cadrul benzii B trebuie să fie la B2 sau mai sus. O în engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie.

Această calificare este luată în considerare alături de alte calificări acceptate de UoN, cum ar fi A Levels, inclusiv limba franceză, dacă se ia. Nu este necesară nicio calificare lingvistică pentru traseul pentru începători.

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

Niciun element mai mic de 5,5. Testul IELTS academic este necesar.

PTE Academic 52

Niciun element mai mic de 51

TOEFL (iBT) 72

TOEFL Internet necesar.

Cambridge English Advanced

Minim 169 (niciun element mai mic de 162)

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Environmental Health (4 Years including Foundation Social), BA/BSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare BA/BSc

• Foundation

Clasamentul Cardiff Metropolitan University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 16 clasamente universitare pentru Cardiff Metropolitan University

Despre Cardiff Metropolitan University

Universitatea Metropolitană Cardiff, cunoscută și sub numele de CardiffMet, a fost înființată în 1976 în micul oraș Cardiff, Țara Galilor. Această universitate deține peste 1.000 de camere de reședință studențească și se mândrește cu faptul că locuințele de aici sunt mai mult decât un simplu loc de dormit. Cei care locuiesc la fața locului au acces la evenimente sociale frecvente și gratuite care au loc în apropiere, asigurându-se că cei care învață aici au la fel de multe oportunități de a stabili relații ca și de a reuși din punct de vedere academic.

Lista cu 183 cursuri de licență și masterat de la Cardiff Metropolitan University - Catalogul cursurilor

• Student Life in Cardiff - Cardiff Metropolitan University - Living in Cardiff as a student
  • Cardiff Metropolitan University International Video
  • Advice for Cardiff Met Applicants from Nigerian Students