Cardiff Metropolitan University
Ingineria sistemelor electronice și de calculatoare MEng (Hons)
Cardiff Metropolitan University - Cardiff Metropolitan University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 30 absolvenți de Electronic and Computer Systems Engineering MEng (Hons) și pentru alte cursuri de Inginerie de la Cardiff Metropolitan University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Inginerie.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £26991 - £36256 £23194 - £39893 £26878 - £46535

Această diplomă integrată în Ingineria sistemelor electronice și de calculatoare vă va oferi competențele necesare pentru a lucra atât cu software, cât și cu hardware pentru a proiecta sisteme electronice și computerizate interesante. Sistemele încorporate sunt omniprezente în lumea modernă și utilizarea lor va crește odată cu apariția Internetului lucrurilor și cu nevoile Industriei 4.0.

Veți dobândi cunoștințe temeinice în domeniul teoriei electrice și electronice, al semnalelor și sistemelor, precum și al programării pe calculator. Veți aborda programarea sistemelor integrate, precum și rețelele și securitatea cibernetică, abordând considerațiile profesionale și etice ale digitalizării.

Competențele pe care le dobândiți în timpul cursului vă vor pregăti pentru roluri de absolvent în acest sector în expansiune. Programul este axat pe industrie, oferind oportunități de plasamente industriale.

Acest program încearcă să obțină acreditarea din partea Instituției de Inginerie și Tehnologie, în numele Consiliului de Inginerie, în scopul îndeplinirii cerințelor academice pentru înregistrarea ca inginer autorizat. Cursul a fost conceput pentru a satisface nevoile de acreditare și în vederea retroactivității datei de intrare în vigoare pentru a include toți studenții care absolvă programul.

Oferim acest program cu două opțiuni de studiu. Puteți alege trei ani cu normă întreagă sau patru ani cu normă întreagă, care ar include un stagiu profesional de un an între anii doi și trei, care vă va oferi o experiență practică într-un mediu de lucru real. Acest an sandwich v-ar oferi abilități practice pe care mulți angajatori le caută, oferindu-vă un avantaj competitiv la absolvire.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Electronic and Computer Systems Engineering MEng (Hons) la Cardiff Metropolitan University

65% Ocupații în domeniul serviciilor pentru clienți
20% Profesioniști din domeniul mass-media
10% Ocupații artistice, literare și mediatice

Tariful UCAS al studenților acceptați la Inginerie electrică și electronică

Cerințe de calificare

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

Niciun element mai mic de 5,5. Testul IELTS academic este necesar.

PTE Academic 52

Niciun element mai mic de 51

TOEFL (iBT) 72

TOEFL Internet necesar.

Cambridge English Advanced

Minim 169 (niciun element mai mic de 162)

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Electronic and Computer Systems Engineering, MEng (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Ingineria sistemelor electronice și de calculatoare MEng (Hons)

.

• Foundation

Clasamentul Cardiff Metropolitan University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 16 clasamente universitare pentru Cardiff Metropolitan University

Despre Cardiff Metropolitan University

Universitatea Metropolitană Cardiff, cunoscută și sub numele de CardiffMet, a fost înființată în 1976 în micul oraș Cardiff, Țara Galilor. Această universitate deține peste 1.000 de camere de reședință studențească și se mândrește cu faptul că locuințele de aici sunt mai mult decât un simplu loc de dormit. Cei care locuiesc la fața locului au acces la evenimente sociale frecvente și gratuite care au loc în apropiere, asigurându-se că cei care învață aici au la fel de multe oportunități de a stabili relații ca și de a reuși din punct de vedere academic.

Lista cu 183 cursuri de licență și masterat de la Cardiff Metropolitan University - Catalogul cursurilor

• Student Life in Cardiff - Cardiff Metropolitan University - Living in Cardiff as a student
  • Cardiff Metropolitan University International Video
  • Advice for Cardiff Met Applicants from Nigerian Students