Cardiff Metropolitan University
Managementul publicității și marketingului BA (Hons)
Cardiff Metropolitan University - Cardiff Metropolitan University

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £23859 £19123 £20996
Interval de 25-75 procente £19362 - £27716 £13372 - £24754 £14943 - £27676

BA (Hons) Advertising and Marketing Management la Cardiff Met este o diplomă specializată în marketing, care a fost dezvoltată în colaborare cu programa Institutului Practicienilor de Publicitate (IPA), asigurând că conținutul de predare este bine aliniat la așteptările industriei. Cursul are o reputație deosebită pentru orientarea sa profesională - devenind un "Met Marketer" vă va permite să obțineți atât cunoștințele academice, cât și abilitățile practice necesare pentru a obține un loc de muncă în industria de publicitate și marketing.

Noua diplomă va fi acreditată de IPA și va permite studenților să își dezvolte abilitățile și capacitatea de a gândi creativ și de a adopta cele mai recente instrumente în campaniile moderne de publicitate integrată. Publicitatea continuă să se bucure de un profil ridicat în cadrul sectorului comunicării de marketing, în special în ceea ce privește activitățile de construire a mărcii.

Acest curs le oferă studenților șansa de a-și dezvolta cunoștințele și abilitățile pentru a deveni foarte bine informați în toate aspectele publicității. Le permite studenților să dezvolte și să planifice campanii publicitare în combinație cu alte activități de marketing, promovare, media directă și digitală. Această diplomă încorporează, de asemenea, elemente importante din domeniul mai larg al marketingului, pentru a se asigura că studenții pot intra pe piața absolvenților capabili să contribuie în mod eficient la toate elementele de marketing. Veți fi bine echipat cu o serie de abilități practice, deoarece veți fi învățat să utilizați software-ul standard din industrie, echipându-vă cu abilități vizuale, alături de dezvoltarea abilităților de comunicare verbală și scrisă.

În plus, în calitate de Met-Marketer, veți putea să participați la capitolul nostru de studenți CIM și să călcați pe urmele studenților noștri premianți, participând la activitățile creative și antreprenoriale bazate pe CIM. Concursul vă va permite să experimentați cum este să lucrați pentru o agenție de marketing, lucrând la o campanie pentru un brand bine cunoscut din industrie, cei 12 finaliști fiind invitați să își prezinte ideile clientului față în față.

Lectorii cursului au atât cunoștințe academice, cât și experiență în industrie pentru a dezvolta abilitățile de care aveți nevoie pentru a deveni absolvenți de marketing foarte bine angajați. Veți intra într-un "think tank" al publicității și marketingului, punându-vă în practică cunoștințele și abilitățile în timpul evaluărilor și al oportunităților de plasament la locul de muncă.

Oferim acest program cu două opțiuni de studiu. Puteți alege trei ani cu normă întreagă sau patru ani cu normă întreagă, care ar include un stagiu profesional de un an între anii doi și trei, care vă va oferi o experiență practică într-un mediu de lucru real. Acest an sandwich v-ar oferi abilități practice pe care mulți angajatori le caută, oferindu-vă un avantaj competitiv la absolvire.

Notarea și timpul de studiu

Cerințe de calificare

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

Niciun element mai mic de 5,5. Testul IELTS academic este necesar.

PTE Academic 52

Niciun element mai mic de 51

TOEFL (iBT) 72

TOEFL Internet necesar.

Cambridge English Advanced

Minim 169 (niciun element mai mic de 162)

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Advertising and Marketing Management, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Managementul publicității și marketingului BA (Hons)

.

Clasamentul Cardiff Metropolitan University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Cardiff Metropolitan University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Afaceri

[Publicat 08 iunie, 2023]

Vezi toate cele 16 clasamente universitare pentru Cardiff Metropolitan University

Despre Cardiff Metropolitan University

Universitatea Metropolitană Cardiff, cunoscută și sub numele de CardiffMet, a fost înființată în 1976 în micul oraș Cardiff, Țara Galilor. Această universitate deține peste 1.000 de camere de reședință studențească și se mândrește cu faptul că locuințele de aici sunt mai mult decât un simplu loc de dormit. Cei care locuiesc la fața locului au acces la evenimente sociale frecvente și gratuite care au loc în apropiere, asigurându-se că cei care învață aici au la fel de multe oportunități de a stabili relații ca și de a reuși din punct de vedere academic.

Lista cu 183 cursuri de licență și masterat de la Cardiff Metropolitan University - Catalogul cursurilor

• Student Life in Cardiff - Cardiff Metropolitan University - Living in Cardiff as a student
  • Cardiff Metropolitan University International Video
  • Advice for Cardiff Met Applicants from Nigerian Students