Cardiff and Vale College
Servicii publice și de urgență HND
Cardiff and Vale College - Cardiff and Vale College

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £29125 £32050 £37396
Interval de 25-75 procente £24982 - £32443 £25785 - £37213 £30105 - £44675

Doriți să aveți o carieră provocatoare și plină de satisfacții, în care nicio zi nu este la fel? Serviciile publice și de urgență se bazează pe serviciile publice și de urgență pentru a planifica și a face față la tot felul de probleme, de la comportamentul antisocial din comunitățile noastre, până la dezastre majore la nivel mondial. Alăturându-vă acestei forțe de muncă calificate, veți avea ocazia de a face o diferență reală în viețile altora.

Cursul HND Servicii publice și de urgență vă va oferi o bază practică și academică solidă în ceea ce privește modul în care funcționează, sunt organizate și gestionate serviciile publice, de urgență și armate. Veți avea șansa de a efectua stagii de lucru sau de a lucra la proiecte cu organizații publice. Acest lucru nu numai că vă va îmbunătăți studiile, dar vă va oferi, de asemenea, o experiență valoroasă la locul de muncă și vă va ajuta să vă pregătiți pentru carieră.

În plus față de HND, ca parte a cursului, veți avea posibilitatea de a obține o serie de calificări suplimentare, inclusiv calificări de prim ajutor și de defibrilare. De asemenea, studenții vor fi încurajați să se ofere voluntari în cadrul cadeților armatei. Cei care se înscriu la această opțiune ar putea obține calificarea "Preparing to Teach in the Lifelong Learning Sector", precum și calificarea Institutului de Leadership și Management (nivel 3).

Studenții care finalizează cu succes HND Servicii publice și de urgență au posibilitatea de a trece în ultimul an al BA(Hons) Servicii publice la USW.

Cursul este livrat în două locații, campusul Barry și Cardiff International Sports Campus.

Există o serie de metode de evaluare care sunt utilizate în cadrul cursului. Acestea includ eseuri, rapoarte, prezentări de grup și individuale, portofolii, examene și mărturii de reflecție asupra practicii.

Cerințe de calificare

Această calificare este luată în considerare alături de alte calificări acceptate de UoN, cum ar fi A Levels, inclusiv limba franceză, dacă se ia. Nu este necesară nicio calificare lingvistică pentru traseul pentru începători.

32 - 48 puncte UCAS Tariff

Diploma de acces la HE

Un minim de 5H cu 3 la H2 ȘI 2 la H3 SAU AABB, inclusiv un minim de H3 sau BB la două materii de științe sau matematică. Notele din cadrul benzii B trebuie să fie la B2 sau mai sus. O în engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie.

CAVC dispune de o serie de burse și burse pe care studenții de la programele de studii universitare de licență, de învățământ superior, le pot solicita pentru a-și susține studiile. Solicitanții pot găsi mai multe informații vizitând site-ul colegiului
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Public and Emergency Services, HND, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Servicii publice și de urgență HND

Studenții au acces la o gamă largă de resurse, inclusiv manuale, publicații și calculatoare în biblioteca colegiului și prin intermediul resurselor online. În majoritatea cazurilor, acestea sunt mai mult decât suficiente pentru a finaliza un curs de studiu. În cazul în care există costuri suplimentare, fie obligatorii, fie opționale, acestea sunt detaliate pe site-ul Colegiului (pe paginile cursurilor individuale). Bineînțeles, studenții pot alege să își achiziționeze propriile resurse/instrumente personale suplimentare față de cele enumerate pentru a-și susține studiile, pe cheltuiala proprie. Toate costurile de papetărie și tipărire sunt pe cheltuiala proprie a studentului.

Studenții din UE care s-au stabilit sau s-au pre-stabilit în Regatul Unit în cadrul EU Settlement Scheme pot fi eligibili pentru finanțare pentru studenți și pot fi desemnați ca studenți din țara de origine în ceea ce privește taxele de studii. Cetățenii irlandezi sunt eligibili pentru sprijin în cadrul acordului privind spațiul comun de călătorie.

Despre Cardiff and Vale College

Lista cu 18 cursuri de licență și masterat de la Cardiff and Vale College - Catalogul cursurilor

• What our students say - Catering | Beth mae ein myfyrwyr yn ei ddweud - Arlwyo
  • What our students say - Beauty | Beth mae ein myfyrwyr yn ei ddweud - Harddwch