Canterbury Christ Church University
Media, artă și design MA (Res)
Canterbury Christ Church University - Canterbury Christ Church University

MA by Research in Media Art and Design vă oferă șansa de a vă continua studiile la nivel postuniversitar într-o serie de domenii de cercetare de specialitate.

În calitate de student masterand înscris la acest program, vă veți alătura unui departament cu peste treizeci de ani de experiență în predare și învățare, cercetare și schimb de cunoștințe și practică profesională premiată.

Vă veți alătura unei comunități vibrante de cercetători și practicieni și veți contribui la cultura de cercetare și de cercetare bazată pe practică care există în cadrul departamentului.

Acesta nu este un masterat cu predare și, prin urmare, nu sunt oferite module. În schimb, fiecare persoană își definește propriul set de întrebări de cercetare în discuție cu echipa sa de supervizori. Domeniile de specializare includ: Animație, Artă aplicată, Studii culturale, Media digitale, Film, Arte plastice, Design grafic, Jurnalism, Media și comunicare, Fotografie, Radio, Televiziune și Web Design.

Masteratul de cercetare în media, artă și design vă va oferi posibilitatea de a întreprinde un program supravegheat de studiu și practică independentă într-un mediu structurat și de sprijin. Veți lucra îndeaproape cu supraveghetorii dvs. pentru a vă dezvolta ideile, pentru a vă rafina întrebările de cercetare și pentru a vă finaliza proiectul de cercetare.

**Masteratul prin cercetare în Media, Artă și Design este oferit prin două modalități:** Un mod tradițional de cercetare care constă într-un studiu academic supravegheat care culminează cu prezentarea unei teze scrise de 25 000 de cuvinte. Un mod bazat pe practică, care constă în munca supravegheată asupra unui corp de practică creativă care culminează cu prezentarea unui proiect sau a unui portofoliu echivalent cu 15 000-20 000 de cuvinte, împreună cu o analiză reflexivă de cel puțin 5 000 de cuvinte și cel mult 10 000 de cuvinte. Numărul combinat de cuvinte echivalent pentru o prezentare bazată pe practică nu trebuie să depășească 25.000 de cuvinte. MA prin cercetare este evaluat folosind cadrul de doctorat validat al Colegiului de absolvire, ceea ce înseamnă că studenții MA prin cercetare produc o singură teză (fie scrisă, fie cuprinzând atât elemente scrise, cât și bazate pe practică) care va fi prezentată la sfârșitul studiilor lor. Teza va fi apoi examinată atât pe plan intern, cât și extern și se vor obține patru rezultate posibile: Admis, Admis cu corecții minore, Admis cu corecții majore și Respins.

• International Foundation
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Media, Art and Design, MA (Res), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Acest program se bazează pe un studiu supravegheat, dar în mare parte independent. Pentru studiile de masterat este necesară o diplomă cu onoruri 2:2 în specialitatea aleasă. Titularii altor calificări vor fi luați în considerare în mod individual.

Clasamentul Canterbury Christ Church University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 15 clasamente universitare pentru Canterbury Christ Church University

Despre Canterbury Christ Church University

Înființată în 1962, Canterbury Christ Church University (CCCU) are două campusuri pentru studenții de licență, unul fiind situat în mediul urban al orașului Canterbury, Kent. Studenții vin de departe pentru a urma cursurile STEM ale acestei universități în domeniile medicină și inginerie, precum și cele peste 200 de cursuri de licență pe o mare varietate de subiecte.

Lista cu 365 cursuri de licență și masterat de la Canterbury Christ Church University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Canterbury Christ Church University

• Where to go in Canterbury with your uni bestie - Molly and Aimee's Student VLOG
  • Reasons why our students love studying at Canterbury Christ Church University
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 1
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 3
  • Why come to Christ Church? Our International Students tell us!

Canterbury Campus

Artele creative expresive și practica de sănătate MArt
(University of Derby)
- - - £14900 - Derby În campus cu normă întreagă