Canterbury Christ Church University
Media și comunicare BA (Hons)
Canterbury Christ Church University - Canterbury Christ Church University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 75 absolvenți de Media and Communications BA (Hons) și pentru alte cursuri de Studii media de la Canterbury Christ Church University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Studii media.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de Studii media

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Studii media la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Salariul mediu £22000 £20500 £25500
Interval de 25-75 procente £20000 - £25000 £15000 - £25000 £19000 - £30500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Studii media din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22017 £19297 £23262
Interval de 25-75 procente £19000 - £25033 £15218 - £24297 £17814 - £29255

Dacă folosiți Instagram sau Snapchat, dacă vă jucați jocuri pe calculator sau cea mai recentă muzică, dacă vă îndopați cu Netflix sau dacă doriți să fiți un vlogger, atunci Media și Comunicare este gradul pentru dvs. Vă vom ajuta să proiectați pagini web, să scrieți texte și să explorați și să aplicați tehnici de publicitate și relații publice. Vă vom arăta cum este reglementată mass-media și cum funcționează, precum și cum vă vom ajuta să ajungeți la un public cât mai larg posibil. Pe măsură ce industriile media și de comunicare continuă să crească, vor exista multe oportunități de a găsi o carieră în cadrul acestora.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Media and Communications BA (Hons) la Canterbury Christ Church University

35% Profesioniști din domeniul mass-media
15% Manageri, directori și înalți funcționari
10% Profesii de secretariat și ocupații conexe
5% Ocupații în domeniul vânzărilor
5% Ocupații elementare
5% Ocupații administrative

Notarea și timpul de studiu

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• International Foundation
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Media and Communications, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Media și comunicare BA (Hons)

Taxele de mai sus sunt pentru anul universitar 2024/25, dar pot suferi modificări ca urmare a oricăror anunțuri ale Guvernului britanic (aprobate de Parlament) privind plafoanele maxime ale taxelor de școlarizare pentru studii universitare de licență pentru 2024/25.

În plus, Universitatea își rezervă dreptul de a crește toate taxele de școlarizare de licență cu normă întreagă și cu jumătate de normă la mijlocul cursului, în conformitate cu orice creștere inflaționistă suplimentară a plafonului de taxe de școlarizare guvernamentale care este aprobat de Parlament. Universitatea va publica informații despre orice modificări ale taxelor de școlarizare pe site-ul său web.

Taxele de școlarizare internațională (inclusiv taxele UE): De confirmat

Taxele de studii universitare de licență pentru studenții internaționali nu fac obiectul reglementărilor guvernamentale privind taxele maxime de școlarizare.

.

• an 2
  • an 3

Clasamentul Canterbury Christ Church University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Canterbury Christ Church University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Studii socio-umaniste

Științe sociale

[Publicat 26 octombrie, 2022]

Vezi toate cele 14 clasamente universitare pentru Canterbury Christ Church University

Despre Canterbury Christ Church University

Înființată în 1962, Canterbury Christ Church University (CCCU) are două campusuri pentru studenții de licență, unul fiind situat în mediul urban al orașului Canterbury, Kent. Studenții vin de departe pentru a urma cursurile STEM ale acestei universități în domeniile medicină și inginerie, precum și cele peste 200 de cursuri de licență pe o mare varietate de subiecte.

Lista cu 365 cursuri de licență și masterat de la Canterbury Christ Church University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Canterbury Christ Church University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Where to go in Canterbury with your uni bestie - Molly and Aimee's Student VLOG
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 1
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 3
  • Why come to Christ Church? Our International Students tell us!
  • Reasons why our students love studying at Canterbury Christ Church University

Engleză, media și comunicare BA (Hons)
(University of West London)
93% 10% 10% £16250 121 Ealing În campus cu normă întreagă