Canterbury Christ Church University
Fundamente în psihologia clinică MSc
Canterbury Christ Church University - Canterbury Christ Church University

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 15 absolvenți la Foundations in Clinical Psychology MSc la Canterbury Christ Church University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru oftalmologie.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £19509 £30380 £30601
Interval de 25-75 procente £17920 - £24369 £20878 - £37050 £19887 - £39184

Acest program MSc este oferit în colaborare cu doctoratul Salomons în psihologie clinică, care face parte din Canterbury Christ Church University. MSc este conceput pentru absolvenții de psihologie care intenționează să urmeze o formare în domeniul psihologiei clinice și include furnizarea de predare specializată din partea unor psihologi clinicieni calificați.

La sfârșitul cursului, veți dobândi cunoștințe aprofundate despre teoria, practica și cercetarea în psihologia clinică, o disciplină care implică aplicarea teoriei și principiilor științifice ale psihologiei pentru a ajuta la înțelegerea și ameliorarea suferinței și disfuncției psihologice și la promovarea bunăstării.

Absolvenții din Marea Britanie și din UE ai Christ Church sunt eligibili pentru o reducere de 20% la masteratele postuniversitare cu predare și la masteratele de cercetare autofinanțate.

Scopul este de a vă ajuta să vă pregătiți pentru o eventuală pregătire doctorală în psihologie clinică sau în alte discipline de sănătate mintală și, ca atare, programul este menit să vă ofere o piatră de temelie pentru o potențială carieră plină de satisfacții în psihologia clinică sau în sănătatea mintală.

Psihologia clinică are un accent bazat pe dovezi, cu un accent pe un model de om de știință-practician și un accent puternic pe cercetare, iar formarea în metodele de cercetare din acest program vă va oferi posibilitatea de a vă angaja în cercetări sofisticate, la nivel postuniversitar, în domenii ale psihologiei legate de clinică.

Trebuie remarcat faptul că acest masterat nu face parte dintr-o calificare de doctorat în psihologie clinică sau dintr-o calificare profesională ca psiholog clinician și nu garantează intrarea studenților într-un program de doctorat în psihologie clinică. În plus, finalizarea acestui masterat nu reprezintă o cerință pentru a intra într-un program de doctorat în psihologie clinică. Cu toate acestea, psihologia clinică este o carieră extrem de căutată și se intenționează ca acest program să ofere o învățare valoroasă pentru pregătirea în vederea obținerii unei formări în psihologia clinică.

Notarea și timpul de studiu

Programul va cuprinde 6 module de 20 de credite și un proiect de cercetare de 60 de credite, însumând un total de 180 de credite. Evaluarea se face în mod continuu, folosind o serie de formate concepute pentru a valorifica diferitele abilități pe care se așteaptă să le dezvoltați în timpul petrecut cu noi și poate include lucrări scrise, lucrări practice și rapoarte, prezentări și un proiect final de cercetare.

• International Foundation
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Foundations in Clinical Psychology, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Condiții de admitere: Minim 2:2 într-un curs de licență cu specializarea Psihologie, inclusiv finalizarea cu succes a modulelor de metode de cercetare (care acoperă abordările cantitative și calitative) și a unui modul de disertație (proiect de cercetare independent). Vă rugăm să consultați site-ul nostru pentru informații suplimentare

Clasamentul Canterbury Christ Church University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Canterbury Christ Church University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Studii socio-umaniste

[Publicat 09 septembrie, 2023]

[Publicat 08 iunie, 2023]

[Publicat 19 octombrie, 2023]

Vezi toate cele 15 clasamente universitare pentru Canterbury Christ Church University

Despre Canterbury Christ Church University

Înființată în 1962, Canterbury Christ Church University (CCCU) are două campusuri pentru studenții de licență, unul fiind situat în mediul urban al orașului Canterbury, Kent. Studenții vin de departe pentru a urma cursurile STEM ale acestei universități în domeniile medicină și inginerie, precum și cele peste 200 de cursuri de licență pe o mare varietate de subiecte.

Lista cu 365 cursuri de licență și masterat de la Canterbury Christ Church University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Canterbury Christ Church University

• Where to go in Canterbury with your uni bestie - Molly and Aimee's Student VLOG
  • Reasons why our students love studying at Canterbury Christ Church University
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 1
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 3
  • Why come to Christ Church? Our International Students tell us!

Canterbury Campus

MSc
(Royal Holloway, University of London)
- - - £27100 - Egham În campus cu normă întreagă