Burnley College
Sănătate și asistență socială (sănătate mintală) FD
Burnley College - Burnley College

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £26322 - £32477 £17078 - £30541 £18866 - £34301

Acest curs își propune să ofere un curs cu accent pe "Fitness for Practice", care să facă legătura între teorie și practică. Calificarea este concepută pentru a oferi angajatorilor absolvenți foarte bine pregătiți pentru angajare, care pot "intra pe teren" și care au nevoie de un minim de formare la locul de muncă.

Acest curs unic a fost creat ca răspuns la nevoile furnizorilor de servicii de sănătate și de asistență socială din sectorul voluntar, privat și public de a îmbunătăți formarea și calificările specialiștilor, ale personalului operațional și de conducere, pentru a îndeplini agenda actuală privind calitatea și performanța serviciilor. Acest curs va fi relevant pentru studenții care lucrează sau intenționează să lucreze în domeniul sănătății și al asistenței sociale. Studenții care urmează acest curs vor trebui să efectueze un total de 250 de ore de plasament, în cadrul unor instituții precum centrele de sănătate comunitară pentru demență și centrele de îngrijire. Dacă studenții sunt deja angajați, acest lucru poate conta pentru orele de plasament. Această experiență de plasament face parte integrantă din asigurarea faptului că studenții sunt capabili să aplice teoria din sala de clasă în mediul practic și să își dezvolte competențele și abilitățile individuale în acest domeniu.

Tutorii din domeniul sănătății și asistenței sociale promovează transferul de învățare între teoria academică și învățarea la locul de muncă. Metodele de predare și de învățare sunt variate, inclusiv studiul individual, prelegeri, activități de grup, vorbitori și învățarea on-line. Învățarea la locul de muncă face parte integrantă din obiectivele cursului, permițând evaluarea competențelor și cunoștințelor în practică. Metodele de evaluare sunt variate și includ examene, prezentări, eseuri, caiete de lucru, portofolii și relatări reflexive.

Punctaj UCAS minim necesar

We operate a flexible admissions policy and treat everyone as an individual. This means that we will take into consideration your educational achievements and predicted grades (where applicable) together with your application as a whole, including work experience and personal statement. General Studies accepted. BTEC Extended Diploma:Merit, Pass, Pass Access to Higher Education Diploma: 72 - 80 points GCSE: 5 at grade C/4 including Maths & English or equivalent Applications from individuals with non-standard qualifications, relevant work or life experience and who can demonstrate the ability to cope with and benefit from degree-level studies, are welcome and these applicants will be interviewed. All students must be prepared to undergo and prove they have an enhanced DBS suitable to work with vulnerable adults and children. This incurs an additional cost.

Cerințe de calificare

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Health and Social Care (Mental Health), FD, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Sănătate și asistență socială (sănătate mintală) FD

• an 2

Despre Burnley College

Burnley College este o instituție de învățământ superior situată în orașul de producție Burnley, în Marea Britanie. Colegiul lucrează în colaborare cu Universitatea din Bolton și oferă educație de nivel A, precum și diplome de specializare în domeniul criminalității și justiției penale, educație, psihoterapie și inginerie.

Lista cu 54 cursuri de licență și masterat de la Burnley College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Burnley College

• Alex Ramsay - Advanced Level Creative Digital Media
  • George Smith - Advanced Level Computing