Burnley College
Artă și design BA (Hons)
Burnley College - Burnley College

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £19948 £16221 £19536
Interval de 25-75 procente £17428 - £24000 £11190 - £21313 £13583 - £25698

Obiectivele principale ale programului sunt următoarele: 1. Să vă ofere oportunități de a explora domenii ale artei și designului și de a dezvolta un portofoliu solid de lucrări creative 2. Să vă ofere oportunități de a explora domenii ale artei și designului și de a dezvolta un portofoliu solid de lucrări creative. Să vă ofere un program de studiu stimulativ, cuprinzător și progresiv 3. Să vă ofere capacitatea de a dezvolta o serie de abilități practice specifice subiectului și de a recunoaște acele abilități transferabile, utile pentru angajarea ulterioară, pentru munca pe cont propriu și/sau pentru dezvoltarea profesională 4. Să vă echipeze cu abilitățile profesionale și critice pentru a urmări o practică de artă și design informată și articulată, ca pregătire pentru o carieră de succes în industriile creative sau ca dezvoltare profesională în cadrul acestora 5. Vă oferă oportunități de a evalua dovezi, argumente și ipoteze, de a ajunge la judecăți solide și de a comunica eficient 6. Să vă permită să vă dezvoltați abilitățile generice de absolvire necesare pentru angajarea în situații care necesită exercitarea responsabilității personale, precum și abilități academice și de cercetare pentru a vă ajuta să vă pregătiți pentru studii postuniversitare 7. Să vă dezvoltați aprecierea și înțelegerea aspectelor și contextelor estetice, sociale, morale, etice, de mediu, economice și globale care afectează procesul decizional în contextul artei și designului 8. Să vă ofere competențele necesare pentru a reuși la nivel de diplomă și dincolo de aceasta.

Folosim o abordare mixtă a predării și învățării, ceea ce înseamnă că veți avea sesiuni față în față, precum și participarea la învățarea online. Vă puteți aștepta să învățați printr-o combinație de seminarii, prelegeri și tutoriale, demonstrații practice de atelier, programul nostru de vorbitori invitați, critici, vizite de studiu, studiu autodirijat, sesiuni IT, bibliotecă și studiu ghidat. Proiectele de design bazate pe module vă ajută să vă oferiți o perspectivă asupra mediului profesional. Acestea implică simulări de proiecte de design, proiecte live conduse de clienți și proiecte de concurs. Tutorialele și criticile de grup, feedbackul individual al tutorelui și feedbackul regulat din partea clienților și colaboratorilor se combină pentru a vă sprijini învățarea pe parcursul acestui proces.

Punctaj UCAS minim necesar

You should also have five GCSEs at grade C ( 4) or above (or equivalent) including English .All students are interviewed with portfolio. We select students on their ability to benefit from the course. We do offer some flexibility for entry with consideration given to applicants with alternative qualifications who have a strong portfolio to present at interview.

Cerințe de calificare

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Art & Design, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Artă și design BA (Hons)

Vă rugăm să rețineți că taxele pentru anul de fundație vor fi de 6.000 de lire sterline, iar apoi de 9.000 de lire sterline pe an pentru restul cursului. *sub rezerva unei creșteri anuale doar în conformitate cu rata inflației UK Retail Price Index (indicele prețurilor cu amănuntul din Marea Britanie)

Despre Burnley College

Burnley College este o instituție de învățământ superior situată în orașul de producție Burnley, în Marea Britanie. Colegiul lucrează în colaborare cu Universitatea din Bolton și oferă educație de nivel A, precum și diplome de specializare în domeniul criminalității și justiției penale, educație, psihoterapie și inginerie.

Lista cu 54 cursuri de licență și masterat de la Burnley College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Burnley College

• Alex Ramsay - Advanced Level Creative Digital Media
  • George Smith - Advanced Level Computing