Buckinghamshire New University
Buckinghamshire New University - Buckinghamshire New University

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 15 absolvenți la Professional Dance and Musical Theatre (Dancebox Studios and Theatre Works) BA (Hons) la Buckinghamshire New University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Muzică.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £21271 £18245 £22037
Interval de 25-75 procente £17669 - £24998 £13359 - £22844 £16542 - £27746

Diploma de 3 ani Professional Dance & Musical Theatre Degree este un program riguros de formare profesională pentru artiștii profesioniști aspiranți.

Acest program de studiu remarcabil pregătește artiștii la un nivel profesional, gata de audiție, prin furnizarea unei pregătiri tehnice detaliate în disciplinele de dans și teatru muzical.

După ce au dobândit o bază solidă în toate abilitățile de dans și teatru muzical în anul 1, studenții au posibilitatea de a se concentra în ultimii 2 ani de formare pentru a dezvolta abilitățile specifice necesare pentru locul de muncă dorit. Acest lucru se realizează urmând fie calea de dans, fie calea de teatru muzical a cursului. Pe ambele Pathway-uri, rigoarea și complexitatea pregătirii cresc pe parcursul cursului, astfel încât absolvenții să dezvolte expertiza și cunoștințele necesare pentru o carieră lungă și de succes.

• ANUL 1

Studiile dumneavoastră vor include:

Toate filierele - Jazz tehnic, balet, step, tehnica tocurilor, comercial, liric, lucru dublu, fitness, nutriție, condiționare corporală, tehnică de canto (solo/ensamblu), tehnică vocală/actorială (inclusiv accente și dialecte) și actorie prin cântec.

Toate disciplinele studiate vor fi susținute de jurnale de reflecție care demonstrează dezvoltarea personală printr-o varietate de sarcini de cercetare în domeniul dansului și al teatrului muzical pentru a vă sprijini înțelegerea industriei.

Veți avea ocazia să participați la numeroase spectacole externe pe parcursul anului, unde veți avea obligația de a aplica standardele profesionale necesare pentru a vă pregăti pentru a lucra în industrie.

• ANUL 2

Studiile dumneavoastră vor include:

Calea de urmat a dansului - Jazz tehnic, balet, step, tehnica tocurilor, comercial, liric, dublu lucru, fitness, nutriție, condiționare corporală și anatomie și fiziologie.

Calea de urmat pentru teatru muzical - Tehnică de canto (solo/ensamblu), Tehnică vocală/actorială (inclusiv accente și dialecte), Interpretare prin cântec și Portofoliu de canto/actori.

Cu îndrumarea colegiului, elevii vor urma fie calea dansului, fie cea a teatrului muzical. Datorită caracterului progresiv al cursului de trei ani, studiile vor include dobândirea unor abilități tehnice mai avansate în toate genurile de dans, canto și actorie.

Vă veți dezvolta abilități analitice prin explorarea propriei practici. Veți dezvolta și vă veți asigura o înțelegere a evoluțiilor istorice și culturale în domeniul dansului și al teatrului muzical pentru a le susține înțelegerea industriei.

Există din nou posibilitatea de a lua parte la numeroase spectacole externe pe parcursul anului, în cadrul cărora se așteaptă să aplicați standardele profesionale necesare pentru a vă pregăti pentru a lucra în industrie.

• ANUL 3

Studiile dumneavoastră vor include:

Calea de dans - Nivel avansat de Jazz tehnic, Balet, Tap, Tehnica tocurilor, Comercial, Liric, Repertoriu, Tehnica audițiilor, Dublu lucru și Condiționare corporală.

Calea Teatrului Muzical - Nivel avansat de Tehnică de canto, Tehnică de actorie / vocală, Tehnică de actorie pentru audiție, Tehnică de canto pentru audiție și Tehnică de microfon.

Ultimul an de studiu se concentrează pe consolidarea întregii învățături anterioare și pe oferirea studenților a competențelor artistice și profesionale necesare pentru o carieră de succes în industria artelor spectacolului. Aceasta va include o cunoaștere și o înțelegere detaliată a practicilor profesionale, sprijin în alegerea materialului de audiție și o pregătire practică extinsă pentru audiții.

De asemenea, veți repeta și veți participa la un proiect final de performanță majoră care va avea loc într-un teatru profesionist pentru un public invitat format din agenți și profesioniști din industrie.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• All other courses
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Professional Dance and Musical Theatre (Dancebox Studios and Theatre Works), BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Dans și teatru muzical profesionist (Dancebox Studios și Theatre Works) BA (Hons)

Clasamentul Buckinghamshire New University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 6 clasamente universitare pentru Buckinghamshire New University

Despre Buckinghamshire New University

Buckinghamshire New University, cunoscută și sub numele de Bucks, a fost fondată în 1893, în orașul High Wycombe, în sud-estul Angliei. Această universitate a ales să își împartă oferta academică în șapte școli separate, ceea ce se reflectă în faptul că resursele de învățare, cum ar fi bibliotecile, sunt amplasate în zonele lor relevante pentru a reduce aglomerația și, de asemenea, pentru a crește ușurința de a căuta materialele de care studentul are nevoie. Bucks a primit numeroase premii, printre care se numără și Silver Award din partea TEF.

Lista cu 191 cursuri de licență și masterat de la Buckinghamshire New University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Buckinghamshire New University

• 5 reasons to study at Bucks New University
  • Tips for International Students and Life at BNU