Brunel University
Teatru și engleză BA (Hons)
Brunel University - Brunel University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 25 absolvenți de Theatre and English BA (Hons) și pentru alte cursuri de Dramă & Teatru de la Brunel University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Dramă & Teatru.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de CAH25

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Dramă & Teatru la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £20500 - £28000 £18500 - £29500 £21500 - £36500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de CAH25 din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £20903 £17931 £21753
Interval de 25-75 procente £17825 - £24915 £12598 - £22386 £15916 - £27274

Poveștile fac parte din fiecare cultură și dezvăluie multe despre experiența trăită, valorile și aspirațiile unei persoane într-o anumită perioadă de timp, fie că sunt prezentate sub formă de teatru sau de proză pe o pagină.

Teatru și engleză BA vă va ajuta să deveniți un comunicator critic și creativ, echipat pentru o varietate de roluri creative, pe măsură ce descoperiți bogăția creației teatrale și a literaturii, dezvoltându-vă ca un creator pe parcurs.

Partea teatrală a cursului vă va oferi abilități de specialitate într-o serie de genuri de spectacol, cum ar fi teatrul fizic, muzical și digital.

O abordare mixtă a învățării înseamnă că veți avea o combinație de cursuri practice de actorie, scriere și producție de ansamblu, alături de conținut mai mult axat pe teorie, cu numeroase oportunități de colaborare.

Veți învăța teatru în Centrul de spectacole Antonin Artaud (AA) construit special pentru acest scop de Brunel, care seamănă mai degrabă cu o școală de teatru, cu teatrul său principal, două spații de studio, săli de repetiții și studiouri de înregistrare.

Facilitățile AA găzduiesc în mod regulat serile Arts@Artaud, care prezintă muzică nouă, filme, scrieri creative și teatru prezentate de studenții de la Brunel.

Partea de engleză a cursului începe cu un modul "Reading Resilience", pentru a vă pregăti cu abilitățile necesare pentru studiile literare.

În anii doi și trei vă așteaptă o mulțime de module opționale care acoperă o varietate de perioade și genuri, de la Shakespeare la Jane Austen, la ficțiune contemporană și de gen.

Legăturile stabilite cu industriile creative oferă o mulțime de oportunități de a auzi de la vorbitori invitați și absolvenți în campus. În afara campusului, accesul ușor al lui Brunel la centrul Londrei ajută la facilitarea călătoriilor regulate ale clasei pentru a explora teatrul și cultura.

În mod unic pentru o diplomă de teatru, opțiunea unui an de plasament la locul de muncă este o oportunitate de neratat pentru a afla unde se află interesele dumneavoastră și pentru a vă spori atractivitatea pentru viitorii angajatori.

Studenții de la acest curs au efectuat stagii de practică într-o varietate de organizații, inclusiv la Park Theatre din Londra, Rose Wisksteed Casting, Unicorn Theatre și Icarus Theatre Company.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Theatre and English BA (Hons) la Brunel University

20% Activități de agrement, turism și servicii personale conexe
15% Profesioniști asociați în domeniul asistenței sociale și al locuințelor
10% Ocupații elementare
10% Ocupații în domeniul serviciilor pentru clienți
5% Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație
5% Ocupații artistice, literare și mediatice
5% Ocupația de sprijin în predare și îngrijire a copiilor
5% Servicii personale de îngrijire
5% Profesioniști în domeniul învățământului

Notarea și timpul de studiu

Tariful UCAS al studenților acceptați la Dramă & Teatru

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6.5

cu nu mai puțin de 5,5 la fiecare subsecțiune

Institution's Own Test

cu nu mai puțin de 55% în fiecare subsecțiune

TOEFL (iBT) 90

cu un minim de: Citire - 18 Ascultare - 17 Vorbire - 20 Scris - 17

PTE Academic 59

cu un minim de 59 la toate subscorele.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Theatre and English, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Teatru și engleză BA (Hons)

.

Clasamentul Brunel University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 30 clasamente universitare pentru Brunel University

Despre Brunel University

Înființată în 1957, Universitatea Brunel este situată în cadrul suburban al marelui oraș Uxbridge, Londra. Datorită locației universității, Brunel University dispune de numeroase legături de transport public către Londra, pe care studenții le folosesc pentru a-și extinde opțiunile atunci când vine vorba de stagii de practică. Rata de admitere este mai mică decât în cazul multor universități, așa că solicitanții ar trebui să își pregătească bine declarațiile personale și interviurile atunci când aplică pentru a se înscrie aici.

Lista cu 270 cursuri de licență și masterat de la Brunel University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Brunel University

• Brunel campus life: Union of Brunel Students
  • Brunel campus life: Brunel International and London Brunel International College