Brunel University
Psihologia sportului și a exercițiului fizic MSc
Brunel University - Brunel University

Masteratul Brunel Sport and Exercise Psychology oferă absolvenților prima etapă de formare pentru a deveni psiholog sportiv și psiholog de exerciții fizice acreditat de British Psychological Society (BPS).

Veți examina factorii psihologici cheie care afectează atât performanța sportivă, cât și participarea la exerciții fizice și veți învăța cum să evaluați nevoile clienților și să formulați programe adaptate pentru aceștia.

În cadrul specializării dvs. sportive, veți învăța tehnici și strategii pentru a ajuta sportivii de toate nivelurile, vârstele și genurile să dezvolte abilitățile mentale necesare pentru a face față inhibițiilor și a atinge performanțe maxime, precum și pentru a depăși consecințele emoționale ale unei accidentări grave sau ale unei pierderi prelungite de formă.

Aceste aptitudini mentale se aplică în egală măsură antrenorilor care doresc să creeze o dinamică pozitivă a echipei și arbitrilor care se confruntă cu stresul meseriei.

În cadrul specializării în exerciții fizice, vă veți concentra pe aplicarea psihologiei pentru a crește participarea la exerciții fizice și nivelurile de motivație în rândul publicului și pentru a încuraja oamenii să adopte un stil de viață mai activ.

La finalizarea cursului, puteți trece la etapa 2 de formare, care conduce la statutul de psiholog autorizat în cadrul BPS și la statutul de practician înregistrat în cadrul Consiliului pentru profesiile din domeniul sănătății și îngrijirii (HCPC).

Pe parcursul studiilor veți putea profita de laboratoarele noastre moderne de fiziologie și biomecanică și de unele dintre cele mai bune facilități sportive din Marea Britanie.

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 7

cu nu mai puțin de 6 în fiecare subsecțiune

Institution's Own Test

cu nu mai puțin de 60% în fiecare subsecțiune

PTE Academic 64

cu nu mai puțin de 51 în fiecare subsecțiune

TOEFL (iBT) 100

cu nu mai puțin de 20 la fiecare subsecțiune

În fiecare an, Universitatea Brunel din Londra oferă peste 600 de burse, burse și reduceri studenților din țară, UE și internaționali. Pentru a aplica, va trebui să fi primit o ofertă la unul dintre cursurile noastre și să fi depus cererea corespunzătoare. Vă rugăm să vizitați site-ul nostru pentru a descoperi mai multe. https://www.brunel.ac.uk/scholarships
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Sport and Exercise Psychology, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă de 2:2 (sau mai mare) în Marea Britanie cu onoruri în psihologie sau știința sportului. Graduate Basis for Chartered Membership (GBC) al Societății Britanice de Psihologie (BPS) nu mai este necesară înainte de a urma acest curs; cu toate acestea, studenții care doresc să se înscrie la Stage 2 de formare a practicienilor trebuie să aibă GBC fie în virtutea diplomei de licență, fie prin finalizarea cu succes a unui curs de conversie acreditat de BPS.

Clasamentul Brunel University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 32 clasamente universitare pentru Brunel University

Despre Brunel University

Înființată în 1957, Universitatea Brunel este situată în cadrul suburban al marelui oraș Uxbridge, Londra. Datorită locației universității, Brunel University dispune de numeroase legături de transport public către Londra, pe care studenții le folosesc pentru a-și extinde opțiunile atunci când vine vorba de stagii de practică. Rata de admitere este mai mică decât în cazul multor universități, așa că solicitanții ar trebui să își pregătească bine declarațiile personale și interviurile atunci când aplică pentru a se înscrie aici.

Lista cu 270 cursuri de licență și masterat de la Brunel University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Brunel University

• Brunel campus life: Union of Brunel Students
  • Brunel campus life: Brunel International and London Brunel International College