Brunel University
Drept cu arbitraj internațional și drept comercial cu plasament LLB (Hons)
Brunel University - Brunel University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 125 absolvenți de Law with International Arbitration & Commercial Law with Placement LLB (Hons) și pentru alte cursuri de Legea de la Brunel University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Legea.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de Legea

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Legea la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £22000 - £32000 £20000 - £30500 £25000 - £44500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Legea din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £20344 - £28558 £17746 - £29609 £20717 - £38496

Legea Brunel LLB cu Arbitraj Internațional și Drept Comercial oferă studenților posibilitatea de a obține o diplomă de drept calificat cu cunoștințe specializate în domeniul arbitrajului internațional și al dreptului comercial.

Pe lângă cerințele diplomei tradiționale LLB, veți învăța dreptul comercial, internațional și comparat, precum și despre tranzacțiile transfrontaliere și soluționarea litigiilor interculturale.

Oferim două opțiuni de studiu. Puteți alege trei ani cu normă întreagă sau patru ani cu normă întreagă, cu un stagiu profesional de un an între anii doi și trei, care vă va oferi o experiență practică de lucru într-un cabinet juridic.

Toți studenții noștri au consilieri de carieră cu care puteți discuta idei de carieră și care vă pot oferi îndrumări cu privire la plasamente și opțiuni de studiu ulterior pe parcursul perioadei petrecute la noi.

Ruta de calificare a avocaților se va schimba de la 1 septembrie 2021. Pentru a vă califica ca avocat, veți avea nevoie de o diplomă și de promovarea examenului de calificare a avocaților (Solicitors Qualifying Examination - SQE), părțile 1 și 2. Toate LLB-urile Brunel oferă o bază solidă în subiectele juridice de bază pe care solicitanții aspiranți trebuie să le cunoască. Va exista o perioadă de tranziție aplicabilă studenților care au finalizat, au început, au acceptat o ofertă de loc sau au plătit un depozit nerambursabil până la 21 septembrie 2021 (inclusiv) pentru o diplomă de calificare în drept (QLD). Acești studenți vor avea opțiunea de a urma fie "traseul QLD", fie "traseul SQE". Programul Brunel LLB Law with International Arbitration and Commercial Law este un QLD în aceste scopuri. Pentru a vă califica ca avocat, veți avea nevoie de o diplomă de drept care să acopere bazele subiectelor de cunoștințe juridice, ceea ce face acest LLB Brunel.

Cu fundația sa de drept și practică engleză și accentul pe arbitraj și dreptul comercial, gradul dvs. vă va sta în bună poziție pentru domeniile transfrontaliere lucrative ale practicii juridice.

Recunoscută de Chartered Institute of Arbitrators (CIArb) în scopul scutirii de la unele examene profesionale.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Law with International Arbitration & Commercial Law with Placement LLB (Hons) la Brunel University

38% Profesioniști în domeniul tehnologiei informației
14% Profesioniști din domeniul mass-media
6% Servicii personale de îngrijire
6% Profesioniști în domeniul asistenței sociale
5% Ocupația de sprijin în predare și îngrijire a copiilor
5% Profesioniști în domeniul învățământului
3% Ocupații administrative
3% Ocupații în domeniul vânzărilor
3% Profesioniști asociați în domeniul asistenței sociale și al locuințelor

Distribuția notelor

Studenții de la acest curs au primit următoarele note

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6.5

cu nu mai puțin de 5,5 la fiecare subsecțiune

Institution's Own Test

cu nu mai puțin de 55% în fiecare subsecțiune

TOEFL (iBT) 90

cu un minim de: Citire - 18 Ascultare - 17 Vorbire - 20 Scris - 17

PTE Academic 59

cu un minim de 59 la toate subscorele.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Law with International Arbitration & Commercial Law with Placement, LLB (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Drept cu arbitraj internațional și drept comercial cu plasament LLB (Hons)

EU £19430 an 1
Internațional £19430 an 1

.

Clasamentul Brunel University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Brunel University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

[Publicat 08 iunie, 2023]

[Publicat 09 septembrie, 2023]

Vezi toate cele 30 clasamente universitare pentru Brunel University

Despre Brunel University

Înființată în 1957, Universitatea Brunel este situată în cadrul suburban al marelui oraș Uxbridge, Londra. Datorită locației universității, Brunel University dispune de numeroase legături de transport public către Londra, pe care studenții le folosesc pentru a-și extinde opțiunile atunci când vine vorba de stagii de practică. Rata de admitere este mai mică decât în cazul multor universități, așa că solicitanții ar trebui să își pregătească bine declarațiile personale și interviurile atunci când aplică pentru a se înscrie aici.

Lista cu 270 cursuri de licență și masterat de la Brunel University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Brunel University

• Brunel campus life: Union of Brunel Students
  • Brunel campus life: Brunel International and London Brunel International College