Brunel University
Drept, politică și practică MA MA
Brunel University - Brunel University

Masteratul Brunel în Drept, Politici și Practică este un program interdisciplinar unic care se concentrează pe evoluțiile juridice și de reglementare cheie dintr-o perspectivă internațională.

Acest program oferă o analiză detaliată a teoriei, dreptului, politicii și practicii în două domenii contemporane și în creștere rapidă: migrație și etică, guvernanță și conformitate. Ambele parcursuri pun accentul pe politică și practică, așa cum sunt aplicate în domeniile specifice, pentru a forma două opțiuni ale unui masterat coerent.

Puteți alege să studiați cu normă întreagă (un an) sau cu jumătate de normă (doi ani) și să vă începeți cursul fie în septembrie, fie în ianuarie.

Cele două căi de acces sunt:

Etică, guvernanță și conformitate:

Acest parcurs se axează pe reglementarea și conformitatea internațională dintr-o perspectivă interdisciplinară. Acesta este un program inovator care oferă o imagine de ansamblu a modului în care funcționează piețele moderne - din perspectiva dreptului, dar și a finanțelor, afacerilor, economiei și managementului. Acesta oferă o înțelegere aprofundată a provocărilor cu care se confruntă întreprinderile moderne, în special în sectorul serviciilor financiare. Acest parcurs este conceput pentru a oferi o combinație de cunoștințe practice și teoretice, completate de un set unic de competențe care sunt esențiale pentru a reuși într-un mediu în care conformitatea, etica și buna guvernanță devin din ce în ce mai importante.

Dreptul, politica și practica în materie de migrație:

Acest parcurs este primul program din Marea Britanie care oferă o perspectivă multidisciplinară, teoretică și practică asupra celei mai mari provocări a societății noastre actuale, și anume migrația. Acest parcurs va merge dincolo de examinarea cadrelor juridice relevante. Va oferi perspective critice asupra politicii și practicii actuale legate de migrație și drepturile refugiaților. Acest parcurs oferă o oportunitate unică de a dobândi cunoștințe interdisciplinare de specialitate de la experți de renume mondial și lideri actuali în răspunsul european la migrație. Veți învăța despre lege și politică, precum și veți dobândi o experiență practică neprețuită și veți avea ocazia de a experimenta munca pe teren.

În 2020, Brunel a primit o subvenție UE pe trei ani împreună cu partenerii săi pentru proiectul de cercetare ITFLOWS, care vizează prevederea și gestionarea fluxurilor de migranți. Masteratul în Drept, Politici și Practică se află la vârful de lance al dreptului migrației. Acest proiect de cercetare consolidează reputația mondială a lui Brunel ca un centru important pentru studiile privind migrația și refugiații în cadrul Școlii noastre de Drept Brunel.

• All other courses
    • Graduate Degrees Arts, Social Sciences, Education and Social Work
    • Graduate Degrees Law
    • Graduate Degrees Science, Technology and IT
    • Undergraduate Degrees Arts, Social Sciences, Education and Social Work
    • Undergraduate Degrees Law
    • Undergraduate Degrees Science, Technology and IT

În fiecare an, Universitatea Brunel din Londra oferă peste 600 de burse, burse și reduceri pentru studenții din țară, UE și internaționali. Pentru a aplica, va trebui să fi primit o ofertă la unul dintre cursurile noastre și să fi depus cererea corespunzătoare. Vă rugăm să vizitați site-ul nostru pentru a afla mai multe. https://www.brunel.ac.uk/scholarships
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Law, Policy and Practice MA, MA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

2:2 sau mai mult în Drept sau într-o disciplină conexă. Pentru traseul "Migration Law, Policy and Practice Pathway", pe lângă Drept, vom accepta diplome în Relații Internaționale, Științe Politice, Criminologie și Justiție Penală. Pentru traseul Etică, guvernanță și conformitate, pe lângă Drept, vom accepta diplome în economie, finanțe, contabilitate și afaceri.

Clasamentul Brunel University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 32 clasamente universitare pentru Brunel University

Despre Brunel University

Înființată în 1957, Universitatea Brunel este situată în cadrul suburban al marelui oraș Uxbridge, Londra. Datorită locației universității, Brunel University dispune de numeroase legături de transport public către Londra, pe care studenții le folosesc pentru a-și extinde opțiunile atunci când vine vorba de stagii de practică. Rata de admitere este mai mică decât în cazul multor universități, așa că solicitanții ar trebui să își pregătească bine declarațiile personale și interviurile atunci când aplică pentru a se înscrie aici.

Lista cu 270 cursuri de licență și masterat de la Brunel University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Brunel University

• Brunel campus life: Union of Brunel Students
  • Brunel campus life: Brunel International and London Brunel International College