Brunel University
Științele mediului cu plasament BSc (Hons)
Brunel University - Brunel University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 10 absolvenți de Environmental Sciences with Placement BSc (Hons) și pentru alte cursuri de Științele mediului de la Brunel University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Științele mediului.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £21037 - £27771 £16897 - £27576 £20317 - £33339

Acest curs include un an de plasament desfășurat între anii 2 și 3.

Temperatura globală a crescut cu 1,5 grade Celsius față de nivelurile preindustriale. Care este impactul acestui fenomen și ce se va întâmpla dacă va continua să crească? Studiind Științele mediului la Brunel vă va oferi fundația de care aveți nevoie pentru a urma o carieră care face o diferență pentru planeta noastră.

La Brunel vă veți dezvolta abilitățile științifice în sala de clasă, în laborator și prin muncă pe teren. Veți participa la excursii rezidențiale pe teren în Marea Britanie și în străinătate. Excursiile noastre actuale îi duc pe studenți în Dorset și Tenerife.

Primul an va reuni multe discipline diferite. Veți folosi cunoștințe fizice, chimice și biologice pentru a dezvolta o înțelegere a mediului înconjurător al Pământului.

Cursul dumneavoastră se bazează pe cele 15 "cele mai căutate aptitudini" identificate în urma unui sondaj național realizat de Consiliul de Cercetare a Mediului Natural. Acest lucru înseamnă că, pe lângă studierea subiectelor științifice, veți învăța să folosiți programe de calculator, cum ar fi GIS, veți efectua analize de date și veți fi instruit în domenii precum implicarea publicului, comunicarea, conducerea și munca în echipă.

Veți avea, de asemenea, opțiunea de a efectua un plasament ca parte a diplomei dumneavoastră, ceea ce vă va oferi experiența necesară pentru a vă crea un CV de excepție. Știința mediului BSc oferă o diplomă comprimată unică în care puteți efectua două plasamente în cadrul diplomei de trei ani în timpul vacanțelor de vară, unde veți câștiga un salariu la nivel de absolvent. De asemenea, puteți efectua un plasament de un an între anii doi și trei, ca parte a unei diplome de patru ani.

Acreditat de către Institution of Environmental Sciences (IES) în scopul eligibilității pentru a solicita statutul de membru asociat.

Evaluarea va lua forma unor lucrări de curs scrise, prezentări, examene scrise, examene online și lucrări de laborator și de teren.

Tariful UCAS al studenților acceptați la Științele mediului

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

cu nu mai puțin de 5,5 la fiecare subsecțiune

Institution's Own Test

cu nu mai puțin de 55% în fiecare subsecțiune

TOEFL (iBT) 77

cu un minim de: Citire - 18 Ascultare - 17 Vorbire - 20 Scris - 17

PTE Academic 59

cu un minim de 59 la toate subscorele.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Environmental Sciences with Placement, BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Științele mediului cu plasament BSc (Hons)

Internațional £19330 an 1

.

Clasamentul Brunel University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Brunel University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Studii socio-umaniste

Științe sociale

[Publicat 26 octombrie, 2022]

Vezi toate cele 30 clasamente universitare pentru Brunel University

Despre Brunel University

Înființată în 1957, Universitatea Brunel este situată în cadrul suburban al marelui oraș Uxbridge, Londra. Datorită locației universității, Brunel University dispune de numeroase legături de transport public către Londra, pe care studenții le folosesc pentru a-și extinde opțiunile atunci când vine vorba de stagii de practică. Rata de admitere este mai mică decât în cazul multor universități, așa că solicitanții ar trebui să își pregătească bine declarațiile personale și interviurile atunci când aplică pentru a se înscrie aici.

Lista cu 270 cursuri de licență și masterat de la Brunel University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Brunel University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Brunel campus life: Union of Brunel Students
  • Brunel campus life: Brunel International and London Brunel International College
  • Creative Writing BA | Brunel University London
  • Being an international student | Brunel University London
  • Education BA | Brunel University London
  • Education students discuss their careers and futures | Brunel University London

Știința mediului marin BSc (Hons)