Brunel University
Copii, tineret și dezvoltare internațională MA
Brunel University - Brunel University

Lucrul cu și pentru tinerii din țările în curs de dezvoltare oferă o carieră interesantă, plină de provocări și recompense. Masteratul nostru Children, Youth and International Development este un curs variat, cu o perspectivă globală, care vă va ajuta să vă echipați pentru roluri în organizații de dezvoltare internațională, ministere guvernamentale și agenții globale.

Veți dobândi o gamă largă de cunoștințe care vă vor permite să evaluați în mod critic cercetarea, politica și practica în domeniul copiilor, tinerilor și dezvoltării. De asemenea, veți descoperi diferitele perspective disciplinare asupra copilăriei și tineretului prin studierea modulelor din discipline conexe.

Pe măsură ce parcurgeți acest curs, veți dobândi, de asemenea, competențele necesare pentru a proiecta și a întreprinde propriile cercetări.

Optați pentru modulul "Învățare aplicată" și veți avea posibilitatea de a face un scurt stagiu (una sau două zile pe săptămână, timp de zece săptămâni) într-o organizație care lucrează în domeniul copiilor, al tineretului și al dezvoltării internaționale.

Printre exemplele de stagii de "învățare aplicată" efectuate anterior se numără:

Action Aid - pentru o campanie care vizează exploatarea în industria confecțiilor.

Anti-Slavery International - despre un proiect de eradicare a muncii în regim de robie pe bază de caste

Basti RAM - lecții planificate pentru un proiect de cetățenie globală

BookAid International - a contribuit la crearea unei baze de date pentru programele internaționale ale Book Aid

Secretariatul Commonwealth - despre programul de tineret al CS în Uganda.

International Refugee Trust - dezvoltarea unei clase online despre refugiați

Societatea Națională a Copiilor Surzi - a dezvoltat schimburi internaționale pentru tinerii surzi

Oxfam - a mobilizat școlarii din Marea Britanie pentru a se implica în campaniile Oxfam

Project Hope - mai multe stagii de practică, inclusiv conceperea unui sondaj privind experiențele tinerilor și elaborarea de broșuri pentru a ajuta adulții sud-africani să identifice semnele de boală mintală.

The Mouth That Roars - a ajutat copii din Londra și Arabia Saudită să creeze videoclipuri prin care își comunicau reciproc viața de zi cu zi.

În plus, există un acord Erasmus între masteratul Brunel și MPhil în studii privind copilăria de la Centrul norvegian pentru cercetarea copilului (NOSEB) de la Universitatea norvegiană de știință și tehnologie (NTNU) din Trondheim.

Acordul permite ca doi studenți de la masterat să își petreacă al doilea semestru (ianuarie-mai) la centrul din Trondheim. Studenții Erasmus nu plătesc taxe de școlarizare la NOSEB și au dreptul la o bursă (375 EUR/lună) pentru a acoperi orice costuri suplimentare.

De asemenea, este disponibilă și o opțiune de 30 de luni cu normă parțială a cursului. Dacă doriți să fiți luat în considerare pentru varianta cu jumătate de normă de 30 de luni, vă rugăm să vă înscrieți pentru varianta cu jumătate de normă de 24 de luni și apoi să contactați echipa de admitere pentru a solicita schimbarea la durata de 30 de luni.

• All other courses
    • Graduate Degrees Arts, Social Sciences, Education and Social Work
    • Graduate Degrees Law
    • Graduate Degrees Science, Technology and IT
    • Undergraduate Degrees Arts, Social Sciences, Education and Social Work
    • Undergraduate Degrees Law
    • Undergraduate Degrees Science, Technology and IT

În fiecare an, Universitatea Brunel din Londra oferă peste 600 de burse, burse și reduceri pentru studenții din țară, UE și internaționali. Pentru a aplica, va trebui să fi primit o ofertă la unul dintre cursurile noastre și să fi depus cererea corespunzătoare. Vă rugăm să vizitați site-ul nostru pentru a descoperi mai multe. https://www.brunel.ac.uk/scholarships
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Children, Youth and International Development, MA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă cu onoruri de 2,2 în Marea Britanie sau o calificare echivalentă recunoscută la nivel internațional în domeniul științelor sociale, al studiilor educaționale, al studiilor privind copilăria, al asistenței pentru tineret, al relațiilor internaționale, al studiilor de dezvoltare sau al unei discipline conexe.

Alte discipline și calificări cu experiență relevantă în domeniul dezvoltării internaționale sau în lucrul cu copiii sau tinerii vor fi luate în considerare în mod individual și poate fi necesar un interviu.

Clasamentul Brunel University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 32 clasamente universitare pentru Brunel University

Despre Brunel University

Înființată în 1957, Universitatea Brunel este situată în cadrul suburban al marelui oraș Uxbridge, Londra. Datorită locației universității, Brunel University dispune de numeroase legături de transport public către Londra, pe care studenții le folosesc pentru a-și extinde opțiunile atunci când vine vorba de stagii de practică. Rata de admitere este mai mică decât în cazul multor universități, așa că solicitanții ar trebui să își pregătească bine declarațiile personale și interviurile atunci când aplică pentru a se înscrie aici.

Lista cu 270 cursuri de licență și masterat de la Brunel University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Brunel University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Brunel campus life: Union of Brunel Students
  • Brunel campus life: Brunel International and London Brunel International College
  • Creative Writing BA | Brunel University London
  • Being an international student | Brunel University London
  • Education BA | Brunel University London
  • Education students discuss their careers and futures | Brunel University London

Brunel University London