Brunel University
Inginerie auto și motorsport MSc
Brunel University - Brunel University

MSc Automotive and Motorsport Engineering de la Brunel oferă absolvenților cu o pasiune pentru sporturile cu motor și vehiculele de înaltă performanță abilitățile și cunoștințele avansate și specializate de care au nevoie pentru a urma cu succes o carieră în acest domeniu dinamic și competitiv al ingineriei.

Veți studia toate aspectele legate de proiectarea, dezvoltarea și construcția vehiculelor de competiție, inclusiv aerodinamica, materialele, analiza structurală, motoarele cu circuit integrat și sistemele vehiculelor, precum și modul de utilizare a unor instrumente precum modelarea computațională, simularea și analiza datelor pentru a evalua performanța, rezistența, costurile și siguranța.

De asemenea, veți dezvolta abilități manageriale care fac parte integrantă din operațiunile echipelor de curse, cum ar fi planificarea curselor, testarea vehiculelor, concepte de marketing, leadership, gestionarea riscurilor și ocuparea forței de muncă.

Educația dvs. va beneficia de cercetările efectuate la Centrul nostru pentru sisteme avansate de propulsie și carburanți (CAPF), unul dintre cele mai mari și mai active grupuri de cercetare în domeniul motoarelor din Marea Britanie.

Există un proiect de grup de proiectare a unui vehicul de curse cu un singur loc pe care îl veți prezenta la evenimentul anual Formula Student de la Silverstone, cea mai mare competiție de proiectare inginerească pentru studenți din lume. Acest proiect imită o adevărată echipă de curse profesionistă; lucrați după un program și un buget și trebuie să vă promovați imaginea echipei prin marketing și sponsorizare.

De-a lungul studiilor, veți avea acces la laboratoarele noastre de ultimă generație, care cuprind atelierul nostru de motorsport, și acces 24 de ore pe zi la software de specialitate standard din industrie pentru proiectare inginerească în clusterele de calculatoare dedicate din campus, astfel încât veți avea ocazia și echipamentul necesar pentru a explora idei și a aborda probleme.

Se pare că singurul lucru mai rapid decât o mașină de curse este viteza cu care se schimbă tehnologia și practicile din motorsport. Diploma postuniversitară în inginerie de la Brunel vă va oferi competențele tehnice și manageriale necesare pentru a face față provocărilor prezentate de dorința constantă de îmbunătățire a industriei și vă va diferenția în ochii potențialilor angajatori.

Programul este acreditat de către Instituția Inginerilor Mecanici (IMechE), ceea ce înseamnă că diploma dvs. vă va pune pe cale să obțineți statutul de inginer autorizat (CEng) în Regatul Unit.

• All other courses
    • Graduate Degrees Arts, Social Sciences, Education and Social Work
    • Graduate Degrees Law
    • Graduate Degrees Science, Technology and IT
    • Undergraduate Degrees Arts, Social Sciences, Education and Social Work
    • Undergraduate Degrees Law
    • Undergraduate Degrees Science, Technology and IT

În fiecare an, Universitatea Brunel din Londra oferă peste 600 de burse, burse și reduceri pentru studenții din țară, UE și internaționali. Pentru a aplica, va trebui să fi primit o ofertă la unul dintre cursurile noastre și să fi depus cererea corespunzătoare. Vă rugăm să vizitați site-ul nostru pentru a afla mai multe. https://www.brunel.ac.uk/scholarships
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Automotive and Motorsport Engineering, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă cu onoruri de 2:2 (sau mai mare) în Marea Britanie sau o calificare echivalentă recunoscută la nivel internațional într-un domeniu de inginerie (auto, mecanică, aeronautică, aerospațială) sau tehnologie.

Alte diplome într-un domeniu conex, inclusiv, dar fără a se limita la cele din domeniul civil, electric, servicii de construcții, fizică și matematică, vor fi luate în considerare și evaluate în mod individual.

Clasamentul Brunel University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 32 clasamente universitare pentru Brunel University

Despre Brunel University

Înființată în 1957, Universitatea Brunel este situată în cadrul suburban al marelui oraș Uxbridge, Londra. Datorită locației universității, Brunel University dispune de numeroase legături de transport public către Londra, pe care studenții le folosesc pentru a-și extinde opțiunile atunci când vine vorba de stagii de practică. Rata de admitere este mai mică decât în cazul multor universități, așa că solicitanții ar trebui să își pregătească bine declarațiile personale și interviurile atunci când aplică pentru a se înscrie aici.

Lista cu 270 cursuri de licență și masterat de la Brunel University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Brunel University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Brunel campus life: Union of Brunel Students
  • Brunel campus life: Brunel International and London Brunel International College
  • Creative Writing BA | Brunel University London
  • Being an international student | Brunel University London
  • Education BA | Brunel University London
  • Education students discuss their careers and futures | Brunel University London

Brunel University London