Brunel University
Antropologia copilăriei, a tineretului și a educației MSc
Brunel University - Brunel University

Anthropology of Childhood, Youth and Education MSc a fost prima diplomă de acest gen care a fost înființată și este încă unică în explorarea antropologică profundă a ceea ce înseamnă să fii copil sau să fii tânăr.

Ca parte a cursului, veți analiza percepțiile istorice ale copilăriei în Occident până la dezvoltarea drepturilor europene de protecție, în comparație cu experiențele copilăriei din alte părți ale lumii, cum ar fi copiii străzii din Brazilia.

În cadrul unui modul privind învățarea și educația, veți compara etapele de dezvoltare fizică, inclusiv modul în care se dobândește învățarea și modelele universale de joc, cu diferitele moduri în care copiii sunt pregătiți sau educați pentru a se adapta la așteptările culturale.

Principiul organizatoric cheie al cursului este că înțelegerea copiilor necesită studierea modului în care relațiile lor cu ceilalți - colegi, copii mai mari și mai mici, părinți, profesori și alți adulți - le influențează practicile, identitățile și viziunile asupra lumii.

Cursul abordează următoarele aspecte dintr-o perspectivă antropologică:-

- Copiii din "culturi diferite" trăiesc "lumi diferite"?

• Ce impact are educația asupra lumii copiilor și asupra practicilor sociale și culturale în general?
  • Cum contribuie procesele zilnice de învățare - atât formale, cât și informale - la formarea ideilor copiilor despre societate și la implicarea acestora în societatea în general?
  • Care este rolul școlilor în transmiterea și dobândirea de valori culturale pentru copii și tineri?
  • De ce sunt ideile adulților despre copilărie și tinerețe atât de importante pentru ceea ce învață copiii și aspiră să devină?

Caracterul distinctiv al acestei diplome derivă dintr-o abordare antropologică care se concentrează pe importanța perspectivelor copiilor și tinerilor, pe rolul pe care educația (formală și informală) îl joacă în procesele de învățare ale copiilor, precum și în transmiterea și dobândirea de cunoștințe culturale.

Antropologia la Brunel este bine cunoscută pentru accentul pus pe munca de teren etnografică. Pe lângă o pregătire intelectuală riguroasă, se așteaptă de la dumneavoastră să ieșiți din bibliotecă și să întreprindeți propriile cercetări originale - fie în Marea Britanie, fie în străinătate - și să vă prezentați concluziile într-o disertație.

În ultimii ani, studenții de la Brunel au efectuat lucrări de teren în locații din întreaga lume, inclusiv în India, Mexic, Bolivia, Papua Noua Guinee, China, Nepal, Peru, Maroc și Noua Zeelandă, precum și în Regatul Unit și în restul Europei.

De asemenea, este disponibilă și o opțiune de 30 de luni cu normă parțială a cursului. Dacă doriți să fiți luat în considerare pentru varianta cu jumătate de normă de 30 de luni, vă rugăm să vă depuneți cererea pentru ruta cu jumătate de normă de 24 de luni și apoi să contactați echipa de admitere pentru a solicita schimbarea duratei la 30 de luni.

• All other courses
    • Graduate Degrees Arts, Social Sciences, Education and Social Work
    • Graduate Degrees Law
    • Graduate Degrees Science, Technology and IT
    • Undergraduate Degrees Arts, Social Sciences, Education and Social Work
    • Undergraduate Degrees Law
    • Undergraduate Degrees Science, Technology and IT

În fiecare an, Universitatea Brunel din Londra oferă peste 600 de burse, burse și reduceri pentru studenții din țară, UE și internaționali. Pentru a aplica, va trebui să fi primit o ofertă la unul dintre cursurile noastre și să fi depus cererea corespunzătoare. Vă rugăm să vizitați site-ul nostru pentru a afla mai multe. https://www.brunel.ac.uk/scholarships
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Anthropology of Childhood, Youth and Education, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă cu onoruri de 2:2 (sau mai mare) în Marea Britanie sau o calificare echivalentă recunoscută la nivel internațional, cu o declarație personală care să demonstreze cunoașterea interesului pentru domeniul de studiu.

Candidații cu alte diplome și cu experiență relevantă vor fi luați în considerare în mod individual.

Clasamentul Brunel University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 30 clasamente universitare pentru Brunel University

Despre Brunel University

Înființată în 1957, Universitatea Brunel este situată în cadrul suburban al marelui oraș Uxbridge, Londra. Datorită locației universității, Brunel University dispune de numeroase legături de transport public către Londra, pe care studenții le folosesc pentru a-și extinde opțiunile atunci când vine vorba de stagii de practică. Rata de admitere este mai mică decât în cazul multor universități, așa că solicitanții ar trebui să își pregătească bine declarațiile personale și interviurile atunci când aplică pentru a se înscrie aici.

Lista cu 270 cursuri de licență și masterat de la Brunel University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Brunel University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Brunel campus life: Union of Brunel Students
  • Brunel campus life: Brunel International and London Brunel International College
  • Creative Writing BA | Brunel University London
  • Being an international student | Brunel University London
  • Education BA | Brunel University London
  • Education students discuss their careers and futures | Brunel University London

Brunel University London