Bournemouth University
Politică și economie BA (Hons)
Bournemouth University - Bournemouth University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 30 absolvenți de Politics & Economics BA (Hons) și pentru alte cursuri de Economie de la Bournemouth University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Economie.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de CAH15

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Economie la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £23000 - £30000 £17000 - £27000 £20000 - £32000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de CAH15 din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £23736 - £33147 £22117 - £36811 £26723 - £49160

Ar trebui ca statele să aibă puterea de a le retrage oamenilor cetățenia? Cum putem supraviețui colapsului ecologic? Ce înseamnă pentru democrație bogăția imensă a câtorva indivizi puternici? Veniți să studiați și să dezbateți aceste întrebări împreună cu noi.

De ce să studiezi BA (Hons) Politică și Economie la BU?

• Experimentați un curs dinamic și interdisciplinar care abordează provocările politice și economice majore ale timpului nostru, punând accentul pe aplicarea cunoștințelor și abilităților în situații din lumea reală
  • Puteți alege unități adaptate la pasiunile și aspirațiile dvs. de carieră;
  • Acoperim o serie de probleme, inclusiv populismul, globalizarea, cetățenia și politica de zi cu zi, conflictul și diplomația, rasa, genul, identitatea și activismul social și de mediu
  • Obțineți experiență practică în calitate de experți politici, experți, verificatori de fapte, jurnaliști, activiști și cercetători prin participarea la proiecte de sensibilizare a publicului
  • Relaționați cu profesioniști din industrie și adăugați o experiență valoroasă la CV-ul dumneavoastră în cadrul unui stagiu de 4 săptămâni sau 30 de săptămâni. Veți fi gata de carieră, 90% dintre studenții noștri fiind angajați sau continuând studiile în termen de 15 luni de la absolvire (sursa DiscoverUni 2023)
  • Faceți parte dintr-o comunitate care studiază politica și economia prin intermediul unor evenimente regulate, proiecții de filme, discuții și dezbateri, organizate și conduse de Societatea de Politică a Uniunii Studenților noștri.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Politics & Economics BA (Hons) la Bournemouth University

35% Profesii de secretariat și ocupații conexe
10% Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație
10% Ocupații elementare
5% Profesioniști asociați în domeniul asistenței sociale și al locuințelor
5% Ocupații elementare
5% Profesioniști în design web și multimedia
5% Profesioniști în domeniul tehnologiei informației

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• Bachelors
    • Masters
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Politics & Economics, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Politică și economie BA (Hons)

Toate taxele sunt exprimate în lire sterline și sunt pe an. Taxele de școlarizare vor fi aceleași pentru fiecare an al cursului dumneavoastră. Taxe în timpul anului de plasament (dacă este cazul): £1,850.

Vizitați site-ul web al Universității Bournemouth pentru detalii complete.

• an 2
  • an 3

Clasamentul Bournemouth University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Bournemouth University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Studii socio-umaniste

Științe sociale

[Publicat 26 octombrie, 2022]

Vezi toate cele 25 clasamente universitare pentru Bournemouth University

Despre Bournemouth University

Înființată în 1976, Universitatea Bournemouth este situată în orașul de coastă Poole, în sud-vestul Angliei. Aflată la doar 20 de minute cu bicicleta de plaja Bournemouth, această universitate a obținut numeroase premii atât ca furnizor de educație, cât și de locuri de muncă. Pe lângă cursurile și programele de renume pe care le oferă, Universitatea Bournemouth acordă o importanță deosebită celor peste 130 de cluburi studențești de la fața locului, pe care le consideră esențiale pentru a-i face fericiți pe studenți, dar și pentru a le oferi mijloacele de a adăuga noi abilități și experiențe în CV-ul lor. excelentă pentru cei care se bucură de plimbări în apropierea litoralului și de o viață socială plăcută și diferită. Locația Universității Bournemouth este excelentă pentru restaurante, baruri și opțiuni de vânzare cu amănuntul.

Lista cu 205 cursuri de licență și masterat de la Bournemouth University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Bournemouth University

• Ajith from India
  • Why I chose to study at Bournemouth University - Stian Kronborg