Bournemouth University
Nutriție (cu anul de fundație) BSc (Hons)
Bournemouth University - Bournemouth University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 40 absolvenți de Nutrition (with Foundation Year) BSc (Hons) și pentru alte cursuri de nutriție și dietetică de la Bournemouth University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru nutriție și dietetică.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de nutriție și dietetică

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de nutriție și dietetică la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £20000 - £26000 £15500 - £26500 £22500 - £34500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de nutriție și dietetică din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £25019 £22047 £25092
Interval de 25-75 procente £23039 - £29019 £16587 - £25305 £18590 - £30184

De ce să studiezi BSc (Hons) Nutriție (cu Foundation Year) la BU?

• Alegeți să efectuați un plasament de 30 săptămâni oriunde în lume, pentru a vă oferi oportunități neprețuite de a obține experiență în industrie și de a construi o rețea profesională
  • Rețelele noastre stabilite cu industria de-a lungul anilor oferă oportunități excelente de plasament
  • În cadrul acestui curs veți dobândi abilități practice și cunoștințe în domeniul prelucrării alimentelor, dezvoltării produselor, siguranței alimentare și microbiologiei
  • Laboratoarele noastre specializate în nutriție, care găzduiesc echipamente de ultimă generație, susțin predarea practică în nutriție, fiziologie umană și siguranță alimentară
  • Echipa de predare a nutriției include personal premiat care este implicat în cercetări de vârf care contribuie la schimbarea societății de astăzi.
  • În termen de 15 luni de la terminarea cursului, 100% dintre absolvenți erau angajați sau își continuau studiile. (DiscoverUni 2023)

Anul de fundație: Avem o opțiune de an de fundație pentru studenții care nu îndeplinesc cerințele de intrare pentru cursul de licență. Acest an de studiu suplimentar vă va oferi o bază în ceea ce privește competențele științifice necesare pentru a vă pregăti pentru gradul de nutriție, dezvoltându-vă încrederea, cunoștințele și abilitățile pentru continuarea studiilor. Anul de bază se desfășoară în campusul nostru Talbot. După finalizarea cu succes a anului de fundație, veți progresa la gradul complet și veți începe studiul de Nutriție.

Acreditat de Association for Nutrition (AfN) în scopul eligibilității pentru înregistrarea directă la nivel de asociat în cadrul Registrului voluntar al nutriționiștilor din Regatul Unit (UKVRN).

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Nutrition (with Foundation Year) BSc (Hons) la Bournemouth University

10% Profesii de secretariat și ocupații conexe
10% Profesioniști în domeniul învățământului
5% Profesioniști în domeniul finanțelor
5% Profesioniști în gestionarea proiectelor de afaceri și financiare
5% Profesioniști în inginerie
5% Ocupații în domeniul vânzărilor
5% Profesioniști asociați în știință, inginerie și tehnologie
5% Manageri, directori și înalți funcționari

Tariful UCAS al studenților acceptați la nutriție și dietetică

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

IELTS (Academic) 6.0 cu minim 5.5 în fiecare componentă.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Nutrition (with Foundation Year), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Nutriție (cu anul de fundație) BSc (Hons)

Toate taxele sunt exprimate în lire sterline și sunt pe an. Taxele de școlarizare vor fi aceleași pentru fiecare an al cursului dumneavoastră. Taxe în timpul anului de plasament (dacă este cazul): £1,850.

Vizitați site-ul web al Universității Bournemouth pentru detalii complete

• Foundation

Clasamentul Bournemouth University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 25 clasamente universitare pentru Bournemouth University

Despre Bournemouth University

Înființată în 1976, Universitatea Bournemouth este situată în orașul de coastă Poole, în sud-vestul Angliei. Aflată la doar 20 de minute cu bicicleta de plaja Bournemouth, această universitate a obținut numeroase premii atât ca furnizor de educație, cât și de locuri de muncă. Pe lângă cursurile și programele de renume pe care le oferă, Universitatea Bournemouth acordă o importanță deosebită celor peste 130 de cluburi studențești de la fața locului, pe care le consideră esențiale pentru a-i face fericiți pe studenți, dar și pentru a le oferi mijloacele de a adăuga noi abilități și experiențe în CV-ul lor. excelentă pentru cei care se bucură de plimbări în apropierea litoralului și de o viață socială plăcută și diferită. Locația Universității Bournemouth este excelentă pentru restaurante, baruri și opțiuni de vânzare cu amănuntul.

Lista cu 205 cursuri de licență și masterat de la Bournemouth University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Bournemouth University

• Ajith from India
  • Why I chose to study at Bournemouth University - Stian Kronborg