Bournemouth University
Animație pe calculator și efecte vizuale MSc
Bournemouth University - Bournemouth University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 25 absolvenți de Computer Animation and Visual Effects MSc și pentru alte cursuri de Antropologie de la Bournemouth University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Antropologie.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de CAH15

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Antropologie la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Salariul mediu £26000 £19500 £24000
Interval de 25-75 procente £23000 - £30000 £16500 - £23000 £19000 - £27500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de CAH15 din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £20611 - £27195 £15914 - £26736 £19208 - £32667

Dezvoltați abilități în aspectele tehnice ale animației pe calculator și absolviți cu gama și profunzimea cunoștințelor necesare pentru a deveni viitori directori tehnici, artiști sau ingineri de cercetare și dezvoltare în cadrul sectoarelor de animație pe calculator și jocuri.

De ce să studiezi MSc Computer Animation și efecte vizuale la BU?

• Aplicați abilitățile tehnice, matematice și algoritmice pentru a dezvolta instrumente care să ajute la producția de artefacte de animație și jocuri
  • Aplicați software pentru a dezvolta tehnici în C pentru a testa noi algoritmi, scrieți shaders pentru a sprijini randarea și dezvoltați scripturi și instrumente pentru a crea noi efecte
  • Participați la discuții cu vorbitori invitați de specialiști din industrie, inclusiv unii dintre absolvenții noștri de succes
  • Colaborați cu studenții de la toate cursurile de masterat NCCA, oferind un cadru realist pentru a descoperi cum este să lucrezi cu alți oameni creativi și în conformitate cu un calendar strict.
  • Realizarea unui proiect de masterat în vederea pregătirii pentru spectacolul de final de an la care participă recrutori de top din industrie
  • Accesați facilitățile standard ale industriei, inclusiv laboratoarele de animație, dotate cu software standard al industriei, inclusiv Maya și Houdini.

Acreditarea de către Chartered Institute for Archaeologists (CIfA), care lucrează în parteneriat cu University Archaeology UK (UAUK), recunoaște programele academice care oferă studenților competențe adecvate la locul de muncă, relevante atât pentru o carieră în mediul istoric, cât și pentru calitatea de membru CIfA la gradul de practician.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Computer Animation and Visual Effects MSc la Bournemouth University

20% Profesioniști în domeniul finanțelor
20% Ocupații administrative
15% Ocupații elementare
10% Ocupații în domeniul vânzărilor
5% Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație
5% Profesii de secretariat și ocupații conexe
5% Profesioniști în domeniul tehnologiei informației
5% Ocupații în domeniul serviciilor pentru clienți

Notarea și timpul de studiu

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• Bachelors
    • Masters
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Computer Animation and Visual Effects, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă de licență cu onoruri cu 2:2 într-un domeniu relevant. Subiectele sunt: Matematică, Informatică, Fizică, Inginerie, Inginerie software, Dezvoltare de jocuri, Arte tehnice de animație pe calculator, Se iau în considerare și absolvenții cursurilor de licență NCCA.

Dacă engleza nu este prima dvs. limbă, veți avea nevoie de IELTS (Academic) 6.5 sau mai mult, cu un minim de 6.0 la fiecare componentă de scris, vorbit, ascultat și citit.

Taxe de școlarizare Animație pe calculator și efecte vizuale MSc

Toate taxele sunt exprimate în lire sterline și sunt pe an. Taxele de școlarizare vor fi aceleași pentru fiecare an al cursului dumneavoastră. Taxe în timpul anului de plasament (dacă este cazul): £1,850.

Vizitați site-ul web al Universității Bournemouth pentru detalii complete

Clasamentul Bournemouth University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Bournemouth University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Informatică

Informatică

[Publicat 26 octombrie, 2022]

Vezi toate cele 25 clasamente universitare pentru Bournemouth University

Despre Bournemouth University

Înființată în 1976, Universitatea Bournemouth este situată în orașul de coastă Poole, în sud-vestul Angliei. Aflată la doar 20 de minute cu bicicleta de plaja Bournemouth, această universitate a obținut numeroase premii atât ca furnizor de educație, cât și de locuri de muncă. Pe lângă cursurile și programele de renume pe care le oferă, Universitatea Bournemouth acordă o importanță deosebită celor peste 130 de cluburi studențești de la fața locului, pe care le consideră esențiale pentru a-i face fericiți pe studenți, dar și pentru a le oferi mijloacele de a adăuga noi abilități și experiențe în CV-ul lor. excelentă pentru cei care se bucură de plimbări în apropierea litoralului și de o viață socială plăcută și diferită. Locația Universității Bournemouth este excelentă pentru restaurante, baruri și opțiuni de vânzare cu amănuntul.

Lista cu 205 cursuri de licență și masterat de la Bournemouth University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Bournemouth University

• Ajith from India
  • Why I chose to study at Bournemouth University - Stian Kronborg