Bournemouth University
Afaceri și management (Finanțe) BA (Hons)
Bournemouth University - Bournemouth University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 120 absolvenți de Business & Management (Finance) BA (Hons) și pentru alte cursuri de afaceri și management (nespecific) de la Bournemouth University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru afaceri și management (nespecific).

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de Finanțe, Bănci, Finanțe corporative, Fintech

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de afaceri și management (nespecific) la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £24000 - £30000 £22500 - £35500 £26500 - £48500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Finanțe, Bănci, Finanțe corporative, Fintech din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £22155 - £30908 £20891 - £36088 £24232 - £47892

Acest curs este livrat de către Școala de Afaceri acreditată AACSB. Mai puțin de 5% dintre școlile de afaceri din întreaga lume sunt acreditate de AACSB, iar această distincție recunoaște accentul pe care îl punem pe excelență în toate domeniile de învățare, predare, evaluare și experiența studenților..

De ce să studiezi BA (Hons) Afaceri & Management (Finanțe) la BU?

• Veți dezvolta o bună înțelegere a tehnicilor și ideilor economice, calitative și cantitative utilizate pentru a analiza și rezolva problemele de afaceri pe o piață globală
  • Puteți studia în străinătate în anul doi la una dintre instituțiile partenere internaționale ale BU din Canada, Finlanda, Franța, Germania, Spania, Suedia, Turcia sau Statele Unite ale Americii
  • Studiați un subiect divers care oferă o piatră de hotar pentru a lucra în orice industrie, oriunde în lume
  • Efectuați un plasament opțional de 30 de săptămâni, oferindu-vă oportunități neprețuite de a dobândi experiență în industrie și de a vă crea o rețea profesională
  • Studiați la o universitate cu o experiență de predare de peste 35 de ani în acest domeniu, cu conexiuni excelente în industrie și cu o reputație internațională.
  • În termen de cincisprezece luni de la absolvire, 94% dintre studenții de la cursurile noastre de Business & Management au un loc de muncă sau își continuă studiile. (Sursa DiscoverUni 2023)

Acreditat de Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) în scopul scutirii de la unele examene profesionale.

Acreditat de Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB).

Acreditat de Chartered Management Institute (CMI).

Acreditat de Institutul Contabililor Autorizați din Anglia și Țara Galilor (ICAEW) în scopul scutirii de la unele examene profesionale.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Business & Management (Finance) BA (Hons) la Bournemouth University

25% Ocupații elementare
25% Ocupații în domeniul serviciilor pentru clienți
15% Manageri, directori și înalți funcționari
10% Profesioniști din domeniul mass-media
5% Ocupații în domeniul vânzărilor
5% Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație
5% Profesioniști în domeniul finanțelor
0% Profesioniști asociați în știință, inginerie și tehnologie
0% Ocupații administrative

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

IELTS (Academic) 6.0 cu minimum 5.5 în fiecare componentă, sau echivalent.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Business & Management (Finance), BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Afaceri și management (Finanțe) BA (Hons)

Toate taxele sunt exprimate în lire sterline și sunt pe an. Taxele de școlarizare vor fi aceleași pentru fiecare an al cursului dumneavoastră. Taxe în timpul anului de plasament (dacă este cazul): £1,850.

Vizitați site-ul web al Universității Bournemouth pentru detalii complete.

• an 2
  • an 3

Clasamentul Bournemouth University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 25 clasamente universitare pentru Bournemouth University

Despre Bournemouth University

Înființată în 1976, Universitatea Bournemouth este situată în orașul de coastă Poole, în sud-vestul Angliei. Aflată la doar 20 de minute cu bicicleta de plaja Bournemouth, această universitate a obținut numeroase premii atât ca furnizor de educație, cât și de locuri de muncă. Pe lângă cursurile și programele de renume pe care le oferă, Universitatea Bournemouth acordă o importanță deosebită celor peste 130 de cluburi studențești de la fața locului, pe care le consideră esențiale pentru a-i face fericiți pe studenți, dar și pentru a le oferi mijloacele de a adăuga noi abilități și experiențe în CV-ul lor. excelentă pentru cei care se bucură de plimbări în apropierea litoralului și de o viață socială plăcută și diferită. Locația Universității Bournemouth este excelentă pentru restaurante, baruri și opțiuni de vânzare cu amănuntul.

Lista cu 205 cursuri de licență și masterat de la Bournemouth University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Bournemouth University

• Ajith from India
  • Why I chose to study at Bournemouth University - Stian Kronborg