Bournemouth University
Practică avansată în domeniul sănătății mintale MA
Bournemouth University - Bournemouth University

Acest curs cu jumătate de normă este conceput pentru a pregăti practicienii care vor fi luați în considerare pentru numirea ca profesioniști în domeniul sănătății mintale aprobați în conformitate cu Mental Health Act 2007.

De ce să studiezi MA Advanced Mental Health Practice la BU?

• Acesta este un curs cu normă întreagă, care poate fi urmat pe o perioadă maximă de 5 ani. Acesta este organizat în blocuri de zile de predare și zile de plasament
  • Învățarea include un amestec de ateliere interactive, sesiuni de predare și discuții de grup facilitate
  • Contribuția utilizatorilor de servicii și a îngrijitorilor sunt esențiale pentru curs, combinate cu învățarea individualizată și auto-direcționată, cu flexibilitate în unități pentru a vă satisface nevoile individuale
  • Oportunitățile de învățare prin experiență sunt oferite în cadrul unui plasament de practică supravegheat, așa cum cere organismul profesional
  • Practicienii care finalizează cu succes programul pot fi luați în considerare pentru a fi autorizați de către autoritatea lor locală ca profesioniști în domeniul sănătății mintale aprobați în conformitate cu Legea sănătății mintale din 1983, modificată în 2007.
  • Ca parte a masteratului dumneavoastră, veți livra un proiect de îmbunătățire a serviciilor, care vă va implica îmbunătățirea unei abordări existente pentru îmbunătățirea serviciilor sau dezvoltarea uneia noi.

Oportunități de carieră

Cursul recunoaște diversitatea asistenței sociale în domeniul sănătății mintale, oferind practicienilor oportunitatea de a-și dezvolta cunoștințele și de a-și îmbunătăți abilitățile de a face față unei activități complexe.

Absolvenții Advanced Mental Health Practice pot îndeplini roluri precum Approved Mental Health Professional și Best Interest Assessor, și vor putea susține roluri în cadrul sănătății mintale și al asistenței medicale și sociale.

Evidențierea practicii profesionale și luarea deciziilor și proiectul de îmbunătățire a serviciilor.

• Bachelors
    • Masters
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Advanced Mental Health Practice, MA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă de licență cu onoruri cu 2:2 în orice domeniu. În mod normal, se așteaptă ca solicitanții să aibă cel puțin un an de experiență profesională sau de management. De asemenea, candidații la acest program trebuie să îndeplinească cerințele profesionale prevăzute în anexa 1 din Regulamentul privind sănătatea mintală (AMHP) din 2008 și să dețină o calificare profesională în domeniul asistenței sociale, al asistenței medicale, al terapiei ocupaționale sau al psihologiei și să fie în prezent înregistrați în profesia respectivă, conform anexei 1. Dacă limba engleză nu este prima dumneavoastră limbă, veți avea nevoie de IELTS (Academic) 6,5 cu un minim de 6,0 în fiecare componentă de scris, vorbit, ascultat și citit.

Clasamentul Bournemouth University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 25 clasamente universitare pentru Bournemouth University

Despre Bournemouth University

Înființată în 1976, Universitatea Bournemouth este situată în orașul de coastă Poole, în sud-vestul Angliei. Aflată la doar 20 de minute cu bicicleta de plaja Bournemouth, această universitate a obținut numeroase premii atât ca furnizor de educație, cât și de locuri de muncă. Pe lângă cursurile și programele de renume pe care le oferă, Universitatea Bournemouth acordă o importanță deosebită celor peste 130 de cluburi studențești de la fața locului, pe care le consideră esențiale pentru a-i face fericiți pe studenți, dar și pentru a le oferi mijloacele de a adăuga noi abilități și experiențe în CV-ul lor. excelentă pentru cei care se bucură de plimbări în apropierea litoralului și de o viață socială plăcută și diferită. Locația Universității Bournemouth este excelentă pentru restaurante, baruri și opțiuni de vânzare cu amănuntul.

Lista cu 205 cursuri de licență și masterat de la Bournemouth University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Bournemouth University

• Ajith from India
  • Why I chose to study at Bournemouth University - Stian Kronborg