Blackpool and the Fylde College
Poliție profesională (Pre-Join) BA (Hons)
Blackpool and the Fylde College - Blackpool and the Fylde College

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £21060 - £28402 £17180 - £27818 £19394 - £32862

Pregătiți-vă pentru intrarea în serviciul de poliție cu acest program BA (Hons) Professional Policing Pre-Join de trei ani.

(Licențiat de Colegiul de Poliție, din ianuarie 2020, acest curs este una dintre cele trei căi disponibile pentru a deveni ofițer de poliție).

Conceput pentru a se alinia la Curriculum Național de Poliție, finalizarea cu succes a acestui curs vă califică pentru a aplica pentru a deveni ofițer de poliție în una dintre cele 42 de forțe de poliție din Anglia și Țara Galilor.

Varietatea largă de subiecte ale programului - de la "Digital Policing for a Digital Age" (Poliția digitală pentru o eră digitală) la "Counter Terrorism" (Combaterea terorismului) - vă va pregăti pentru a lucra în peisajul în continuă schimbare în care operează poliția. Cu toate acestea, competențele dvs. extrem de transferabile vă vor pregăti, de asemenea, pentru cariere conexe, de exemplu, în sectoarele juridic și de securitate.

Există un accent puternic pe ocuparea forței de muncă, oferindu-vă posibilitatea de a întreprinde informări în direct, precum și plasamente voluntare; de fapt, vă vom încuraja în mod activ să vă oferiți voluntar ca polițist special de poliție (ceea ce nu numai că vă va dezvolta înțelegerea bazată pe practică, ci vă va crește și perspectivele de carieră pe termen lung).

Autorizat de College of Policing în scopul îndeplinirii tuturor cerințelor curriculumului național pentru rutele multiple de intrare în poliție.

**Cursuri** Majoritatea cursurilor sunt evaluate printr-o combinație de lucrări și examene - ponderea procentuală a fiecăruia dintre acestea este prezentată mai jos. Lucrările de curs pot varia de la sarcini și lucrări scrise până la colectarea unui portofoliu de dovezi bazate pe un stagiu de practică. Lucrările diferă de examene prin faptul că, de obicei, nu sunt cronometrate și sunt efectuate în mod independent. **Nu, nu. Examenele sunt evaluări scrise formale, cronometrate, desfășurate într-un mediu controlat și supravegheate de unul sau mai mulți supraveghetori. Acestea evaluează cunoștințele teoretice și cunoștințele de bază legate de domeniul de carieră pe care l-ați ales. Opusul exercițiilor practice, acestea vă cer să vă expuneți înțelegerea practică într-un context academic. Unele cursuri nu au examene - raportul dintre examene și lucrări de curs este prezentat mai jos. **Practic** Evaluările practice identifică capacitatea dumneavoastră tehnică de a aplica teoria la sarcini practice în domeniul de carieră ales. Acestea pot fi cronometrate sau nu și implică observarea aptitudinilor și competențelor dumneavoastră practice, fie într-un mediu de lucru, fie într-un cadru special al colegiului care seamănă foarte mult cu locul de muncă. Evaluările practice la locul de muncă sunt susținute și efectuate de un evaluator calificat. **Modalitate de evaluare Nivel 4 Nivel 5 Nivel 6** **Cursuri 77% 62% 68%** **Examen 10% 10% 10% 12%** **Practic 13% 28% 20%**

Cerințe de calificare

Minim 3 A Levels cu BBB - cel puțin 2 dintre disciplinele de știință sau matematică. Pentru a fi luat în considerare pentru intrarea în anul al doilea, minimum 3 A Levels la ABB, cu AB la 2 materii de știință sau matematică (inclusiv materia (materiile) nominalizată (nominalizate) pentru onoruri - A în materie pentru Single Honours sau AB în materie pentru Joint Honours). De asemenea, este necesar: GCSE la C sau mai sus în limba engleză sau limba engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie sau în științe cu dublă atribuire.

Diploma de acces la HE

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Professional Policing (Pre-Join), BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Poliție profesională (Pre-Join) BA (Hons)

Vă rugăm să rețineți: tarifele cursurilor noastre sunt corecte la momentul publicării. Cu toate acestea, informațiile guvernamentale se pot schimba în scurt timp și ne rezervăm dreptul de a actualiza taxele noastre în consecință

Despre Blackpool and the Fylde College

Blackpool and The Fylde College (B&FC) este o instituție care oferă atât învățământ superior, cât și postliceal în orașul balnear Blackpool, Anglia. B&FC își desfășoară activitatea într-un total de patru campusuri distincte, fiecare locație oferind facilități, servicii și programe diferite. Atunci când studenții nu sunt ocupați cu temele lor, o modalitate populară de relaxare aici este petrecerea timpului pe malul mării, fie pe plajă, fie în faimosul parc tematic Pleasure Beach din oraș.

Lista cu 18 cursuri de licență și masterat de la Blackpool and the Fylde College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Blackpool and the Fylde College

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Fleetwood Nautical Campus - Student Experience
  • Computing Student - Level 3 Triple Diploma in Computing
  • What you think about Blackpool and The Fylde College

University Centre

Securitate, informații și practici de investigație (cu un an de fundație integrat) BSc (Hons)
(University of Cumbria)
81% 0% 15% £8565 109 Carlisle În campus cu normă întreagă