Blackburn College
Practicieni în domeniul copiilor, tinerilor și familiilor CertHE
Blackburn College - Blackburn College

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £20982 - £28114 £18679 - £30387 £21981 - £39292

Children, Young People and Families Practitioner CertHE se adresează celor care doresc să intre într-o carieră în acest domeniu sau care doresc să își îmbunătățească cunoștințele și experiența profesională existentă în acest sector. Acest program se potrivește în special celor care lucrează în sectorul comunitar, în special în calitate de voluntar, și care doresc să obțină un loc de muncă plătit în acest domeniu.

Acest curs a fost conceput în colaborare cu angajatori locali din sectorul copiilor, tinerilor și familiilor. Datorită acestui fapt, veți avea ocazia să vă implicați în provocările cu care se confruntă organizațiile și în modul în care profesioniștii care lucrează în acest sector răspund la problemele sociale și oferă servicii.

Acest program vă va oferi, de asemenea, o înțelegere critică a conceptelor teoretice, a abordărilor și a principiilor de lucru în cadrul sectorului copiilor, tinerilor și familiilor. În mod similar, veți înțelege mai bine drepturile, responsabilitățile și nevoile copiilor, tinerilor și familiilor pentru a promova egalitatea, diversitatea, incluziunea și protecția. În plus, veți dezvolta o serie de competențe intelectuale, specifice subiectului și transferabile care vă vor spori capacitatea de angajare.

Acest curs este disponibil și ca ucenicie:

Evaluarea va fi realizată printr-o serie de metodologii stabilite în diferite etape pe parcursul experienței de învățare a studenților. Vi se va oferi o varietate de modalități de a fi evaluat în îndeplinirea rezultatelor învățării, cu toate acestea, avem, de asemenea, o politică de evaluare alternativă pentru a face ajustări rezonabile pentru orice metodă de evaluare care nu satisface nevoile dvs. de învățare. Metodele de evaluare încorporează practici standard prin etape inițiale, de diagnosticare, formative și sumative. Printre exemplele de activități de evaluare se numără: **Eseuri** Cerințele studiului de nivel 4 vor include elaborarea de eseuri care să evalueze rezultatele învățării. Veți fi sprijinit în scrierea academică prin intermediul tutoriilor academice și atelierelor de studiu. **Seminare** Dezbaterile și discuțiile sunt o modalitate interesantă de a învăța despre diferitele poziții privind problemele teoretice cheie, astfel încât fiecare modul include o componentă de seminar pentru a vă desfășura propriile cercetări și pentru a vă implica în dezbateri și discuții pe teme cheie. **Raporturi** Va trebui să întocmiți rapoarte pentru unele dintre evaluările dumneavoastră. Această metodă de evaluare este utilă pentru a dezvolta competențele importante pentru profesioniștii care lucrează în acest sector. **Prezentări de grup** Prezentările de grup au ca scop încurajarea colaborării cu ceilalți pentru a respecta termenele limită, astfel încât veți lucra cu colegii dvs. pentru a finaliza unele sarcini de evaluare. **Evaluare colegială ** Fiecare modul vă va oferi posibilitatea de a vă pregăti pentru evaluarea sumativă. Veți realiza o serie de sarcini formative, inclusiv primirea și furnizarea de feedback altor studenți cu privire la unele sarcini. **Reflecție la locul de muncă** Este esențial ca învățarea la toate modulele să fie legată de locul de muncă, astfel încât unele evaluări vor include utilizarea reflecției critice pentru a evalua relevanța rezultatelor învățării pentru setările practice.

Punctaj UCAS minim necesar

This course requires a minimum of 32 or 48 UCAS Tariff points. For 32 UCAS Tariff points, they must be directly related to the programme of study – ideally from relevant social science subjects or practice-based children, young people and families subjects such as NVQ and BTEC qualifications. Otherwise 48 UCAS Tariff points are required. In addition, you will need a GCSE at C (4) in English Language, or an equivalent Level 2 qualification in English. If English is not your first language you will need to demonstrate the ability to study in English. Applicants who do not meet the standard entry criteria but have relevant work/life experience will be considered on an individual basis and may be invited to interview.

Cerințe de calificare

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Children, Young People and Families Practitioners, CertHE, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Practicieni în domeniul copiilor, tinerilor și familiilor CertHE

Despre Blackburn College

Blackburn College este un colegiu de învățământ superior din Blackburn, în regiunea de nord-vest a Angliei. Cu unele dintre cele mai bune statistici privind satisfacția studenților și ratele de promovare din Marea Britanie, Blackburn College oferă cursuri profesionale, A-Level și educație pentru adulți pentru aproximativ 5.000 de studenți în fiecare an.

Lista cu 39 cursuri de licență și masterat de la Blackburn College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Blackburn College

• Music Performance and Technology at Blackburn College
  • Barbering at Blackburn College