Bishop Grosseteste University
Educație cu TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) MA
Bishop Grosseteste University - Bishop Grosseteste University

Dacă aveți o pasiune pentru educație și o curiozitate față de procesul de predare și învățare a limbilor străine în sine, atunci acest curs vă va entuziasma și provoca în egală măsură. Programul MA Education with TESOL este conceput pentru persoanele care doresc să urmeze o carieră și care au un interes special în a lucra cu cei care învață limba engleză ca limbă suplimentară, a doua limbă sau străină.

Sarcinile de evaluare îmbracă mai multe forme, deoarece toate sarcinile sunt adecvate conținutului și rezultatelor învățării din unitatea evaluată. Acestea includ: Redactarea unui eseu sau a unui raport; discuții online; sarcini de grup; prezentare orală; revizuirea unui text. Evaluările sunt susținute de discuții online cu întrebări și răspunsuri, prezentări ale lucrărilor în curs cu feedback din partea tutorelui și a colegilor, și/sau sarcini formative cu feedback detaliat.

• Others
    • The candidate must attain a minimum of 6 in each component of the IELTS test.
    • The candidate must attain a minimum of 5.5 in each component of the IELTS test.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Education with TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), MA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Candidații trebuie să fi obținut sau să se preconizeze că vor obține o diplomă de onoare bună, clasa 2.2 sau mai mare sau echivalentul NARIC. IELTS 6,5 (sau echivalent). IELTS 6.0, sau echivalent, va fi acceptat cu condiția să fie finalizat cursul de engleză pre-sesiune.

Taxe de școlarizare Educație cu TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) MA

Anglia £7800
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £7800
Scoția £7800
Țara Galilor £7800
EU £14700
Internațional £14700

Clasamentul Bishop Grosseteste University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 5 clasamente universitare pentru Bishop Grosseteste University

Despre Bishop Grosseteste University

Universitatea Bishop Grosseteste (BGU) a fost fondată în 1862 și este situată în împrejurimile urbane ale orașului catedrală Lincoln, Anglia. BGU este specializată în formarea cadrelor didactice pe traseele lor de formare PGCE. Opțiunile de formare variază de la Foundation Degrees până la nivelul de doctorat și toate au ca obiectiv principal să îi facă pe absolvenți să se angajeze în domeniul de activitate dorit, fie că este vorba de predarea copiilor în școlile primare, fie de predarea unor materii de specialitate în instituțiile de învățământ pentru adulți.

Lista cu 68 cursuri de licență și masterat de la Bishop Grosseteste University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Bishop Grosseteste University

• Essential Places for Students in Lincoln | Bishop Grosseteste University
  • Advice from students