Birkbeck, University of London
Matematică cu statistică BSc (Hons)
Birkbeck, University of London - Birkbeck, University of London

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £24678 - £34288 £22385 - £36639 £26007 - £46946

BSc Mathematics with Statistics la Birkbeck vă va permite să urmăriți un interes în statistică și aplicații cum ar fi știința datelor, obținând în același timp o educație largă în științele matematice. Veți explora aspectele teoretice ale subiectului, precum și metodele statistice și tehnicile de modelare. Structura flexibilă a cursului oferă, de asemenea, potențialul de a vă combina studiile cu module opționale din alte discipline, cum ar fi economia, contabilitatea sau managementul.

Absolvenții acestei diplome de matematică cu statistică au abilități excelente de calcul și gândire logică. Pe parcursul studiilor veți fi expus la tehnici analitice care au o gamă foarte largă de aplicații, cum ar fi:

• crearea de modele matematice ale unor scenarii din lumea reală sau
  • utilizarea statisticii pentru a analiza date și a testa ipoteze.

Angajatorii acordă o mare importanță formării în matematică și statistică. În medie, absolvenții din aceste domenii câștigă cu aproximativ 10% mai mult decât alți absolvenți. Printre alegerile de carieră populare pentru absolvenții de matematică și statistică se numără afacerile sau finanțele (aproximativ 35%), iar predarea este, de asemenea, o alegere populară (aproximativ 10%).

Cele mai importante

• Avem o reputație excelentă pentru calitatea cercetării și predării noastre academice. Oferim o gamă completă de programe academice în economie, finanțe, matematică și statistică și oferim în mod regulat cursuri de formare personalizate pentru diverse organizații din sectorul public și privat.
  • Oferim o educație amplă în domeniul științelor matematice și al aplicațiilor moderne ale acestora în comerț și în științele naturale și sociale, cum ar fi teoria jocurilor, criptografia și matematica rețelelor. Cursurile noastre acoperă fundalul teoretic, precum și metodele și tehnicile de modelare, și vă echipează cu o gamă largă de competențe matematice. Cursul are o structură flexibilă care vă permite să alegeți module opționale în alte domenii, dacă doriți.
  • Științele matematice sunt foarte apreciate de angajatori, iar absolvenții noștri se îndreaptă către cariere de succes în afaceri și finanțe, statistică, cercetare și analiză, management, consultanță și predare, printre multe altele.
  • Veți avea acces la Moodle, resursa noastră de învățare online, unde sunt disponibile toate informațiile și materialele legate de programul dvs. de studiu și modulele. Veți avea, de asemenea, acces la Biblioteca Birkbeck și la e-Biblioteca, unde puteți obține cărți și articole din reviste necesare pentru studiile dumneavoastră.

Carieră și angajabilitate

Absolvenții pot urma o carieră în afaceri și finanțe, educație, cercetare și analiză sau statistică. Printre profesiile posibile se numără:

• statistician
  • cercetător științific în domeniul matematicii
  • cercetător operațional
  • profesor de liceu.

Oferim un serviciu de carieră cuprinzător - Cariere și Întreprinderi - partenerul tău de carieră în timpul petrecut la Birkbeck și dincolo de acesta. În fiecare etapă a carierei dumneavoastră, vă dăm posibilitatea de a vă asuma responsabilitatea pentru viitorul dumneavoastră, ajutându-vă să faceți legătura între experiența dumneavoastră, educația și ambițiile viitoare.

Lucrările de curs reprezintă cel puțin 20% din evaluarea tuturor modulelor. Majoritatea modulelor au, de asemenea, un examen în semestrul de vară.

Tariful UCAS al studenților acceptați la Matematică

• Mphil / PhD

În cazul în care engleza nu este limba dvs. maternă sau nu ați studiat anterior în limba engleză, cerința noastră obișnuită este echivalentul unui punctaj de 6,5 la testul IELTS Academic (International English Language Testing System), cu nu mai puțin de 6,0 la fiecare dintre subteste. Acceptăm și alte teste de limbă engleză.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Mathematics with Statistics, BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul Birkbeck, University of London în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 17 clasamente universitare pentru Birkbeck, University of London

Despre Birkbeck, University of London

Birkbeck, University of London (BBK) a fost înființată în 1823 și are o poziție diferită față de multe alte universități în ceea ce privește admiterea. Solicitanții sunt încurajați de BKK să aplice chiar dacă nu posedă calificările tradiționale cerute în mod normal, deoarece cererile de înscriere aici sunt luate în considerare și pe baza unei evaluări a cunoștințelor pe care le aveți în domeniu și a oricărei experiențe de muncă pe care ați putea-o avea. Fiind situat chiar în centrul Londrei, studenții vor avea toate avantajele legăturilor de transport public ale orașului, precum și șansa de a trăi într-un oraș atât de divers și de vibrant, cu tot ceea ce oferă acesta.

Lista cu 197 cursuri de licență și masterat de la Birkbeck, University of London - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Birkbeck, University of London

• Stella’s Starting Study Vlog
  • Top reasons why students choose Birkbeck, University of London
  • “How has the Birkbeck experience been for you?”
  • Birkbeck's Student Experience
  • Studying for a PhD at Birkbeck - Veronika Akhmadieva

Matematică cu statistică pentru finanțe BSc (Hons)
(Imperial College of Science)