Bath Spa University
Educație: Învățământ primar și preșcolar BA (Hons)
Bath Spa University - Bath Spa University

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 45 absolvenți la Education: Primary and Early Years BA (Hons) la Bath Spa University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Educație.

Salariul absolvenților de Educație

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Educație la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £25000 - £28000 £14500 - £23500 £16500 - £27500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Educație din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22820 £18460 £20799
Interval de 25-75 procente £17528 - £26934 £13130 - £23882 £14555 - £27277

O diplomă de licență specializată în Educație primară care vă pregătește pentru un PGCE în Primary and Early Years

• Câștigați experiența de clasă pe care angajatorii o caută prin plasamente în școli în fiecare an de studii.
  • Alăturați-vă Școlii noastre de Educație de lungă durată și foarte respectată și beneficiați de parteneriate puternice cu școlile.
  • La finalizarea cu succes a acestei diplome de educație primară, vă veți califica pentru un interviu garantat pentru PGCE nostru Primary and Early Years.

Aceasta este mai mult decât o diplomă de profesor primar. BA (Hons) Educație: Primary and Early Years plasează învățământul primar într-un context mai larg de dezbateri în jurul educației, practicii profesionale, predării și învățării - atât la nivel național, cât și internațional.

Această diplomă de educație primară este ideală dacă intenționați să vă calificați ca profesor de educație timpurie sau de școală primară, deoarece vă va ajuta să vă formulați abilitățile profesionale și identitatea carierei prin experiența de lucru cu copiii în școli.

Cursul oferă un interviu garantat pentru cursul nostru PGCE Primary and Early Years, dar este flexibil; vă vom sprijini în realizarea aspirațiilor dvs. ca educator profesionist - indiferent de modul în care acestea se dezvoltă pe parcursul studiilor.

Când vă veți alătura acestei comunități de învățare și practică, veți beneficia de bogăția de cercetare și de expertiză bazată pe practică a tutorilor noștri.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Education: Primary and Early Years BA (Hons) la Bath Spa University

55% Activități de agrement, turism și servicii personale conexe
10% Profesioniști în domeniul tehnologiei informației
10% Ocupații administrative
5% Profesioniști în domeniul învățământului
5% Manageri, directori și înalți funcționari
5% Profesii de secretariat și ocupații conexe
5% Ocupații de meserii calificate
5% Ocupația de sprijin în predare și îngrijire a copiilor

Lucrările de curs includ eseuri, prezentări de grup, rapoarte bazate pe cercetare și lucrări bazate pe portofoliu. Nu există examene. Vă vom oferi un feedback prompt și vă vom îndruma în mod regulat cu privire la modul în care vă puteți îmbunătăți abilitățile, cunoștințele și înțelegerea.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

IELTS 6.0 - pentru cetățenii cu viză, cu un scor minim de IELTS 5.5 la fiecare element.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Education: Primary and Early Years, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Educație: Învățământ primar și preșcolar BA (Hons)

• an 2
  • an 3

Clasamentul Bath Spa University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Bath Spa University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

[Publicat 09 septembrie, 2023]

[Publicat 08 iunie, 2023]

Vezi toate cele 8 clasamente universitare pentru Bath Spa University

Despre Bath Spa University

Universitatea Bath Spa este situată la periferia rurală a orașului englez cu același nume, Bath. Această instituție de învățământ superior se mândrește cu faptul că dispune de resursele facultății și de inițiativa de a trata studenții ca indivizi, învățându-le punctele forte și punctele slabe, putându-i astfel ajuta să găsească locuri de muncă care să se alinieze cu obiectivele lor. În timpul liber, puteți găsi experiențe academice și sociale prin cele peste 70 de cluburi și societăți studențești de la Bath Spa.

Lista cu 240 cursuri de licență și masterat de la Bath Spa University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Bath Spa University

• Bath Spa University - advice from graduating students
  • BA Theatre, Festival and Event Production
  • Bath Spa University Bus Service
  • Why Bath Spa University?
  • LLB (Hons) Law at Bath Spa University

- - - £12500 - Liverpool În campus cu normă întreagă
Educație și îngrijire în primii ani: Early Years Practitioner Status BA (Hons)
(University of Wales)