Barnsley College
Criminologie, comunități și justiție penală FD
Barnsley College - Barnsley College

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 25 absolvenți la Criminology, Communities and Criminal Justice FD la Barnsley College pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Sociologie.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £23013 £20757 £24208
Interval de 25-75 procente £19989 - £26124 £15689 - £25435 £18599 - £30307

Criminologia este studiul criminalității și al construcțiilor sociale și psihologice ale criminalității. Fiind o disciplină interdisciplinară de științe sociale, criminologia se bazează pe o serie de perspective, de exemplu: justiție penală, sociologie, psihologie, drept și politică socială. Criminologia își propune să meargă dincolo de ipotezele noastre de bun simț și să exploreze natura complexă și controversată a criminalității și a justiției penale. În cadrul acestui curs, studenții vor explora o serie de următoarele subiecte criminologice, printre care se numără: violența bazată pe onoare, huliganismul din fotbal, bandele, criminalitatea cibernetică, criminalitatea infantilă, imigrația și criminalitatea, printre alte exemple. În al doilea an, se așteaptă ca studenții să dobândească experiență în industrie în domeniul ales al serviciilor publice, pentru a dezvolta un set de competențe specifice industriei și mai largi, pe care angajatorii din serviciile publice le au în mare preț.

• Programul este sprijinit și influențat de organizații de servicii publice pentru a asigura relevanța sa.
  • Vorbitori invitați din cadrul industriei care pun teoria în context.
  • Veți fi predat de personal cu experiență în industrie în cadrul serviciilor publice.
  • Veți avea oportunități de dezvoltare profesională și veți fi încurajați să dobândiți experiență în industrie.

- Oportunitate de plasament de 10 săptămâni într-o închisoare

Nu există examene formale, iar majoritatea modulelor sunt susceptibile de a fi evaluate printr-o varietate de metode de lucru la curs. Evaluările de lucrări de curs sunt susceptibile de a include eseuri, rapoarte, prezentări, întâlniri profesionale, cercetări și reflecții și activități de grup, precum și realizarea unei disertații care include o propunere de cercetare și o prezentare de etică. Programul va consta în mici prelegeri, seminarii teoretice, grupuri de discuții și ateliere de lucru, precum și în lucrări de proiect, reflecție și studiu independent. Vi se va cere să lucrați atât în grupuri, cât și independent. Vi se va cere să planificați, să livrați și să evaluați într-o serie de cadre și medii practice, precum și să vă pregătiți pentru orele de curs prin cercetare și prin realizarea de activități conform indicațiilor tutorilor de curs.

Cerințe de calificare

Pearson BTEC Level 3 National Extended Diploma (prima predare din septembrie 2016)

În prezent, nu acceptăm candidaturi internaționale.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Criminology, Communities and Criminal Justice, FD, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Criminologie, comunități și justiție penală FD

Taxele sunt calculate pentru intrarea în 2022 și pot fi modificate pentru 2023

Despre Barnsley College

Barnsley College este o instituție de învățământ superior situată la periferia centrului orașului Barnsley, Anglia. Solicitanții se pot aștepta să găsească cursuri care acordă calificări de nivel A, precum și cursuri de ucenicie și cursuri profesionale, cum ar fi Construcții și Inginerie electrică. Cu o reputație solidă ca fiind unul dintre colegiile de educație suplimentară de top din țară, studenții pot fi siguri de o experiență cu facilități și cadre didactice profesioniste de care au nevoie pentru a excela.

Lista cu 10 cursuri de licență și masterat de la Barnsley College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Barnsley College

• Media - Student Profile
  • Public Services - Student Profile