Anglia Ruskin University
Zoologie [cu an de fundație] BSc (Hons)
Anglia Ruskin University - Anglia Ruskin University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 15 absolvenți de Zoology [with Foundation Year] BSc (Hons) și pentru alte cursuri de CAH03 de la Anglia Ruskin University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru CAH03.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £20811 £17855 £21702
Interval de 25-75 procente £18257 - £24257 £13861 - £22312 £17266 - £27104

Cursul nostru de patru ani, recunoscut de Societatea de Biologie, este ideal dacă nu aveți calificările necesare pentru BSc (Hons) în Zoologie. Anul de fundație vă oferă o bază foarte bună în știință, iar apoi vă veți alătura cursului nostru BSc. După aceea, lumea este stridia ta (sau zebra, linxul sau iacul).

Zoologia studiază animalele, de la biologia nevertebratelor până la fiziologia, ecologia și comportamentul vertebratelor. Este legată de materii precum biologia celulară și genetica. V-ați putea specializa în domenii precum comportamentul animalelor, biologia vieții sălbatice sau ecologia și conservarea.

În anul de bază veți aborda o gamă largă de materii, inclusiv biologie, chimie și matematică, ceea ce vă va ajuta să vă pregătiți pentru studii de nivel superior. Apoi veți trece la primul an al BSc (Hons) în Zoologie.

Activitatea de teren este o parte importantă a zoologiei. Este o disciplină practică și vă vom oferi o mulțime de oportunități de a învăța și de a exersa atât în laborator, cât și pe teren. În al treilea an veți face o excursie de o săptămână în nordul Devon pentru a experimenta atât zoologia marină, cât și cea terestră, ale cărei costuri sunt incluse în taxele de curs. În cadrul excursiilor noastre opționale pe teren puteți experimenta cerbii roșii în călduri pe insula Rum; biologia marină în Scoția; grădinile zoologice de clasă mondială din Olanda; viața sălbatică și ecologia în Africa; și scufundări și biologie marină în străinătate. Va trebui să plătiți pentru aceste excursii opționale.

Cambridge este un centru mondial de conservare a vieții sălbatice, aici având sediul mai multe organizații internaționale importante. Veți avea ocazia să participați la prelegeri și să vizitați muzee și biblioteci specializate din oraș. Dacă sunteți interesat de comportamentul animalelor în captivitate, puteți accesa facilitățile de la College of West Anglia, Cambridge.

Cursul nostru de zoologie este recunoscut de schema de recunoaștere a diplomei Societății de Biologie.

Recunoscută de Societatea Regală de Biologie în scopul calității de membru asociat.

Pe parcursul cursului, vom folosi o serie de metode de evaluare pentru a vă ajuta pe dumneavoastră și pe tutorii dumneavoastră să vă măsurați progresul. Pe lângă examene, acestea includ eseuri, rapoarte practice, evaluări pe calculator, prezentări, dezbateri, teste în clasă sau în laborator și recenzii ale unor lucrări științifice.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• Foundation / Pathway Courses
    • Foundation Law
    • Graduate Degrees Law

Primim cu plăcere solicitări din partea studenților internaționali și din UE și acceptăm o serie de calificări internaționale.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Zoology [with Foundation Year], BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Zoologie [cu an de fundație] BSc (Hons)

Clasamentul Anglia Ruskin University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 20 clasamente universitare pentru Anglia Ruskin University

Despre Anglia Ruskin University

Fondată în 1858, Universitatea Anglia Ruskin (ARU) este situată în Cambridge, la doar 15 minute de mers pe jos de centrul orașului. Această universitate oferă un catalog extins de cursuri universitare și postuniversitare, precum și 8 opțiuni de locuințe pentru studenți la prețuri distincte. Cambridge este renumit pentru faptul că este un oraș studențesc, iar cei de la ARU pot beneficia de acest lucru, amestecându-se cu acei studenți care lucrează la numeroasele universități din oraș.

Lista cu 290 cursuri de licență și masterat de la Anglia Ruskin University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Anglia Ruskin University

• Anglia Ruskin University London
  • Do the Extraordinary
  • What's it like being an International student at Anglia Ruskin University?
  • Shree discuss student life at ARU Cambridge | ARU International Student Ambassador
  • Why choose Anglia Ruskin University?

Cambridge Campus

Zoologie (cu un an integrat în industrie) BSc (Hons)
(Aberystwyth University)
82% 0% 0% £18830 119 Aberystwyth În campus cu normă întreagă