Anglia Ruskin University
Studii internaționale de nursing BSc (Hons)
Anglia Ruskin University - Anglia Ruskin University

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 55 absolvenți la International Nursing Studies BSc (Hons) la Anglia Ruskin University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Legea.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £20344 - £28558 £17746 - £29609 £20717 - £38496

Îmbunătățiți-vă abilitățile profesionale și învățați cum lucrează asistentele medicale și cum îngrijesc pacienții în Marea Britanie, cu diploma noastră International Nursing Studies. Dacă sunteți deja un asistent medical calificat și cu experiență, diploma noastră BSc (Hons) International Nursing Studies vă va ajuta să aflați mai multe despre asistența medicală în Marea Britanie.

Studiați alături de colegi din diferite țări și dezvoltați-vă abilitățile de îngrijire a pacienților cu nevoi complexe.

Veți fi instruiți de către asistenți medicali și profesioniști în domeniul sănătății care lucrează în prezent în serviciile de sănătate britanice, inclusiv în cadrul Serviciului Național de Sănătate (NHS). Învățați printr-o combinație de prelegeri, seminarii și în laboratoarele noastre de asistență medicală construite special, care simulează multe aspecte ale secțiilor de spital din Marea Britanie. Aici, la ARU, tutorii noștri de asistență medicală vă vor ajuta să vă evaluați și să vă dezvoltați abilitățile și să vă dezvoltați cunoștințele teoretice de asistență medicală.

În ceea ce privește partea practică, veți folosi laboratoarele noastre de ultimă generație de abilități clinice, care vă vor oferi o oportunitate de neegalat de a vă perfecționa abilitățile de asistent medical. Laboratoarele noastre au fost concepute în colaborare cu NHS. Acestea simulează experiența de lucru într-un spital din Marea Britanie și vă oferă șansa de a utiliza echipamente medicale sofisticate.

Ca parte a comunității noastre de asistență medicală din Chelmsford, veți învăța prin cursuri, seminarii și seturi de "învățare prin acțiune" - unde veți reflecta împreună cu alți studenți asupra acțiunilor pe care le-ați întreprins. Studenții noștri asistenți medicali beneficiază cu adevărat de discuțiile și împărtășirea experiențelor lor în acest mod.

Notarea și timpul de studiu

Folosim un mix de metode de evaluare pentru a vă ajuta pe dumneavoastră și pe tutorii dumneavoastră să vă măsurați progresul la acest curs. Acestea variază în funcție de module, dar includ lucrări scrise, prezentări și discuții în grup. Acestea vă vor ajuta să vă dezvoltați abilitățile variate de care aveți nevoie pentru a fi un bun asistent medical.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• Foundation / Pathway Courses
    • Foundation Law
    • Graduate Degrees Law

Primim cu plăcere solicitări din partea studenților internaționali și din UE și acceptăm o serie de calificări internaționale.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la International Nursing Studies, BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Studii internaționale de nursing BSc (Hons)

Clasamentul Anglia Ruskin University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 23 clasamente universitare pentru Anglia Ruskin University

Despre Anglia Ruskin University

Fondată în 1858, Universitatea Anglia Ruskin (ARU) este situată în Cambridge, la doar 15 minute de mers pe jos de centrul orașului. Această universitate oferă un catalog extins de cursuri universitare și postuniversitare, precum și 8 opțiuni de locuințe pentru studenți la prețuri distincte. Cambridge este renumit pentru faptul că este un oraș studențesc, iar cei de la ARU pot beneficia de acest lucru, amestecându-se cu acei studenți care lucrează la numeroasele universități din oraș.

Lista cu 267 cursuri de licență și masterat de la Anglia Ruskin University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Anglia Ruskin University

• Do the Extraordinary
  • What's it like being an International student at Anglia Ruskin University?
  • Shree discuss student life at ARU Cambridge | ARU International Student Ambassador
  • Why choose Anglia Ruskin University?
  • Anglia Ruskin University London

Chelmsford Campus

Studii de nursing (adulți) BSc (Hons)
(Teesside University)