Anglia Ruskin University
Științe criminalistice [cu un an de pregătire] BSc (Hons)
Anglia Ruskin University - Anglia Ruskin University

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £19551 - £25388 £17766 - £26526 £20398 - £30716

Dacă sunteți fascinat de știința criminalistică, dar nu îndepliniți cerințele de intrare pentru cursul nostru de 3 ani BSc (Hons) Forensic Science, cursul nostru extins de patru ani este pentru dvs. Acesta este acreditat de Chartered Society of Forensic Sciences și oferă absolvenților competențele necesare pentru a urma o serie de cariere în domeniul științelor criminalistice și în alte domenii legate de științele analitice.

Urmărirea penală depinde de probele care au fost colectate, stocate, examinate, analizate și raportate în mod sigur și adecvat de către criminaliști. În anul de bază, veți aborda domenii cheie de chimie, biologie și matematică. După aceea, veți învăța principiile fundamentale ale științei criminalistice, de la locul crimei până la tribunal. Veți învăța cum să analizați și să investigați o serie de probe la locul crimei și în laboratorul de criminalistică. În timpul studiilor veți avea ocazia să analizați o serie de probe "reale", inclusiv reziduuri de lichide inflamabile, droguri de abuz, urme de probe, cum ar fi vopsea și fibre și material biologic. Până la absolvire, veți avea o înțelegere a sistemului juridic britanic și a rolului pe care îl veți avea în cadrul acestuia în calitate de criminalist. Veți fi capabili să vă prezentați observațiile și concluziile ca probe în fața unei instanțe de judecată. De asemenea, veți fi învățat cum să efectuați cercetări aprofundate și independente și vă veți simți încrezător în prezentarea unor rapoarte cuprinzătoare, atât verbal cât și în scris.

În timpul studiilor veți avea ocazia de a dobândi experiență practică într-o serie de tehnici analitice, inclusiv spectroscopia Raman, spectroscopia în infraroșu cu transformată Fourier (FTIR), spectroscopia cu plasmă cuplată inductiv - emisie optică (ICP-OES), microspectrofotometria (MSP) și diverse instrumente de cromatografie în fază gazoasă (GC) și de cromatografie în fază lichidă (LC) cu diferite sisteme de detecție. Pentru analize biologice, avem o gamă de instrumente disponibile, inclusiv un spectrofotometru Nanodrop 1000, un fluorometru Qubit, un sistem PCR în timp real Lightcycler 96 și un analizor genetic AB 3130. În plus, avem la dispoziție o varietate de microscoape, inclusiv microscoape de comparație, cu lumină polarizantă și confocale, precum și o selecție de echipamente criminalistice specializate.

Toți profesorii noștri sunt activi în cercetare și au experiență directă în examinarea locului crimei sau în analiza probelor criminalistice. Pe lângă faptul că veți beneficia de cunoștințele lor, veți avea parte de prelegeri invitate de la profesioniști în vizită și veți obține o înțelegere a locului de muncă prin vizite în locuri precum Magistrates Court, Crown Court și alte excursii pe teren.

Studiul acestui curs vă califică pentru a deveni membru al Chartered Society of Forensic Sciences (CSFS) și al Royal Society of Chemistry (RSC).

Chartered Society of Forensic Sciences oferă un sistem de acreditare atât pentru cursurile universitare, cât și pentru cele postuniversitare în domeniul științelor criminalistice și al subiectelor conexe. Acreditarea se acordă cu condiția ca conținutul cursului să respecte standardele componente ale Societății, care oferă o aprobare de calitate a cursului.

Vom folosi o serie de metode de evaluare pentru a vă măsura progresul. Cursul nostru are o abordare practică, așa că o mare parte din evaluarea dvs. se va face prin lucrări practice. Veți face, de asemenea, examene, eseuri, portofolii, jocuri de rol și prezentări.

Tariful UCAS al studenților acceptați la științe medico-legale și arheologice

• Foundation / Pathway Courses
    • Foundation Law
    • Graduate Degrees Law

Primim cu plăcere solicitări din partea studenților internaționali și din UE și acceptăm o serie de calificări internaționale.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Forensic Science [with Foundation Year], BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Științe criminalistice [cu un an de pregătire] BSc (Hons)

Clasamentul Anglia Ruskin University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 23 clasamente universitare pentru Anglia Ruskin University

Despre Anglia Ruskin University

Fondată în 1858, Universitatea Anglia Ruskin (ARU) este situată în Cambridge, la doar 15 minute de mers pe jos de centrul orașului. Această universitate oferă un catalog extins de cursuri universitare și postuniversitare, precum și 8 opțiuni de locuințe pentru studenți la prețuri distincte. Cambridge este renumit pentru faptul că este un oraș studențesc, iar cei de la ARU pot beneficia de acest lucru, amestecându-se cu acei studenți care lucrează la numeroasele universități din oraș.

Lista cu 267 cursuri de licență și masterat de la Anglia Ruskin University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Anglia Ruskin University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Do the Extraordinary
  • What's it like being an International student at Anglia Ruskin University?
  • Shree discuss student life at ARU Cambridge | ARU International Student Ambassador
  • Why choose Anglia Ruskin University?
  • Anglia Ruskin University London

Cambridge Campus

Investigații criminalistice (cu un an de fundație) BSc (Hons)
(Staffordshire University)