Aberystwyth University
Finanțe și bănci internaționale MSc
Aberystwyth University - Aberystwyth University

Programul de studii MSc International Finance and Banking vă oferă cunoștințele și abilitățile necesare pentru o carieră de succes în domeniul bancar, cu accent pe activitatea bancară internațională. Veți studia și veți obține o înțelegere aprofundată a finanțelor internaționale, băncile fiind furnizorii de finanțe într-o lume globalizată. Veți studia intermedierea bancară și financiară, piețele financiare internaționale și rolurile pe care băncile le joacă pe aceste piețe. În cadrul programului, veți examina și evalua importanța băncilor centrale și a cadrelor internaționale de reglementare, cum ar fi Basel III, și rolurile importante pe care le joacă în menținerea unui sistem financiar internațional solid. De-a lungul programului, veți avea ocazia să studiați și să înțelegeți conceptul de gestionare a riscurilor, în special în ceea ce privește gestionarea portofoliilor de active bancare de risc.

Cunoștințele pe care le veți dobândi vor fi aplicate într-un cadru de guvernanță corporativă și de sustenabilitate, ceea ce vă va permite să dobândiți competențele necesare pentru a aprecia și evalua rolul crucial pe care îl joacă guvernanța etică în succesul organizațiilor internaționale de afaceri, cum ar fi băncile. Aceste abilități vor fi susținute de teorii financiare solide, concepte și dovezi empirice.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la International Finance and Banking, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

2ii Diplomă de licență (cu onoruri) sau echivalentă, într-un domeniu relevant. Cei care nu sunt absolvenți vor fi analizați individual pe baza experienței de muncă relevante.

Clasamentul Aberystwyth University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 24 clasamente universitare pentru Aberystwyth University

Despre Aberystwyth University

Universitatea Aberystwyth (Aber) a fost fondată în 1872 în Aberystwyth, Țara Galilor. Această universitate a obținut o serie impresionantă de premii în diverse domenii, inclusiv în ceea ce privește standardele de predare și capacitatea de angajare a absolvenților de studii postuniversitare. Fie că vă place să vă plimbați pe plajă sau să vizitați centrul istoric al orașului, Aberystwyth este o opțiune superbă pentru acei studenți care caută un loc liniștit în care să se concentreze asupra obiectivelor lor academice.

Lista cu 383 cursuri de licență și masterat de la Aberystwyth University - Catalogul cursurilor

Main Site (Aberystwyth)

Finanțe și germană (5 ani) MA (Hons)
83% 0% 1% £21900 £20800 181 Aberdeen În campus cu normă întreagă